Connect with us

Argëtim

Femra, këto gjëra mos i bëni, nuk i pëlqejnë meshkujt

Published

on

Mesa duket komunikimet në ditët e sotme, kanë më shumë mundësi për të pasur keqkuptime.

Sipas ekspertëve, nëse një mashkull që pëlqeni nuk po ju shkruan më mesazhe, apo nuk po tregon interesin që ju prisni duhet të bëni këto gjëra. Nuk duhet të mërziteni, apo t’ju kapë një gjendje jo e mirë emocionale.

1. Mos u frikësoni nëse ai ka humbur interesin

Gjëja më e rrezikshme që mendojnë femrat në këtë situatë është se supozojnë direkt më të keqen. Atij ndoshta mund t’I ketë dalë ndonjë punë e papritur, ose telefonin do e ketë pasur pa bateri. Mos mendoni me vrap për më të keqen.

2. Mos bëni asnjë veprim

Edhe nëse ju ka kapur panik në kokën tuaj, dilni me miqtë tuaj, por mos veproni me shpejtësi.

Mos i shkruani sërish nëse e ka marrë mesazhin tuaj. Gjithashtu mos e merrni ne telefon dhe t’i kërkoni llogari në lidhje me faktin që nuk ju ka kthyer përgjigje.
Nëse veproni pa u menduar mirë, do të shkatërroni romancën që po krijonit.

3. Mos harroni vlerën tuaj

Kur dikush nuk na përgjigjet, është e lehtë të ndjehemi sikur po humbim dikë. Tundimi emocional na bën që të përpiqemi për ta kthyer atë, sikur ai të jetë një çmim.Ndaluni për një moment dhe mos harroni që edhe nëse humbet interesin, kjo është humbja e tij.

Sipas intv.al ju do mendoni për të gjithë vlerat tuaja që i sillnit në jetën e tij si: energjia, pasioni, eksitimi etj. Në këtë mënyrë do bindeni që vërtetë nuk ja vlen të mërziteni.

4. Prisni 48-72 orë para se të komunikoni sërish

Prisni 48-72 orë para se të bëni përpjekje të mëtejshme për të komunikuar.
Nëse ai ende ka interes për ju, ai do të përgjigjet brenda kësaj periudhe kohore. Ju i keni treguar atij një vetëbesim për të pritur që ai të vijë tek ju.Nëse interesi i tij është i kufizuar, sipas intv.al kjo gjithashtu i jep hapësirë të rritet përsëri.

5. Bëjeni veten të lumtur

Bëni gjithçka që ju duhet për ta bërë veten të lumtur dhe për të larguar mendjen nga ai. Merrni veprime për një qëllim. Kaloni kohë me miqtë dhe familjen tuaj.

 

Burimi: Thought Catalog

Continue Reading

Argëtim

Jahti 80 milionë dollarësh, me “vrimë gjigante” në mes

Published

on

By

Jahti 80 milionë dollarësh, me “vrimë gjigante” në mes

Deri tani, konceptet e jahteve luksoze kanë ofruar modele të jashtëzakonshme, në formë mjelme, apo peshkaqeni, por studio e dizajnit “Lazzarini” ka prezantuar së fundmi një prej projekteve më të veçanta të para ndonjëherë.

Kompania italiane, me seli në Romë, dëshiron të prodhojë një superjaht luksoz, 69-metra të gjatë, me një “vrimë gjigante” në mes. Koncepti, i quajtur “Forma”, parashikon që jahti të lëvizë vetëm me energji të pastër. Ai është konceptuar të jetë një superstrukturë me një siluetë tepër të veçantë.

Dizajni është sa i thjeshtë, aq madhështor. Në pjesën e sipërme, është menduar të vendoset një pishinë me dysheme prej xhami, që do t’i lejojë notarët të kenë një pamje magjike të pjesës së poshtme.

Vlera për prodhimin këtij jahti është parashikuar të jetë 69 milionë euro, ose 80 milionë dollarë. Ai do të lëvizë me një motor me hidrogjen, ndërsa mund të arrijë një shpejtësi prej 24 nyjesh detare, ose mbi 44 km/h. Në çati do të ketë të instaluar panele diellorë, për të karikuar të gjitha sistemet.

Nga momenti që një prodhues vendos të vërë në zbatim projektin, do të duhen 20 muaj për ta sjellë në jetë jahtin, sipas “Lazzarini”.

Continue Reading

Argëtim

Ndërton shtëpinë rrotulluese pasi Iodhet nga ankesat e gruas

Published

on

Shtëpia në Sërbac të BeH-së është projektuar dhe ndërtuar nga 72-vjeçari Vojin Kusiq. Me një fasadë të gjelbër dhe çati të kuqe metalike, ajo mund të bëjë një rreth të plotë për të kënaqur dëshirat e shumëllojshme të gruas së tij Lubica – ajo dëshiron të shohë shumëçka kur shikon nga dritaret e saj.

“Pasi arrita një moshë të shtyrë dhe pasi fëmijët e mi morën përsipër biznesin familjar, më në fund kisha kohë të mjaftueshme për t’i dhënë detyrë vetes që t’ia realizoja gruas sime dëshirën e saj” që të mundë të ndryshojë pozicionin e dhomave në shtëpinë e saj kur të dojë, tha Kusiqi, raporton AP.

Shumë vjet më parë, kur u martuan, Kusiqi kishte ndërtuar një shtëpi tjetër, të mjaftueshme për veten dhe gruan e tij, në të cilën ata rritën tre fëmijët e tyre. Në atë kohë, gruaja e tij donte që dhomat e tyre të gjumit të kishin pamje nga dielli dhe kështu bënë. Por kjo do të thoshte se dhoma e tyre e ndejës të kishte përballë rrugën. Pas një kohe, ai thotë se gruaja e tij u ankua se “nuk mund të shihte njerëzit që hynin në oborrin tonë të përparmë” dhe kështu Kusiqi u desh të rimodelonte gjithçka.

Continue Reading

Argëtim

Minus 500 Euro, restoranti britanik i hap “luftë” Nusret për biftekun me ar

Published

on

Një restorant që gatuan biftek po konkurron restorantin e famshëm të Nusret.

Ai po gatuan biftekun e famshëm me ar të Nusret për 500 Euro më pak.

Reakless Steak and Lobster House në Portsmouth u ofron klientëve biftekun më trend në Instagram për 500 euro më pak. Pronari Scott Mattheës mendon se Salt Bae duhet të ketë një fitim të madh nga biftekët, edhe pse ato kanë shije të njëjtë me të tijët.

“Shumë vende nuk do ta bëjnë këtë sepse kushton tre herë koston e mishit për ta lyer atë me ar, ne vendosim 20 deri në 25 gjethe në secilën. Për të, kjo do të jetë rreth 500 euro fitim në secilin biftek. E di që Londra është pak më e shtrenjtë, por 500 euro më shumë për një biftek? është saktësisht e njëjta gjë këtu – ata përdorin të njëjtin lloj të nënprodukteve /ë mishit nga ku marrim tonat. Ne ndjekim gjithçka në trend dhe e vendosim direkt në menunë tonë”, tha 35 vjeçari./albeu.com

Continue Reading

Aktuale