Connect with us

Komente

Sulejman Mehazi pyet Ali Ahmetin për deputetin e tij Xhevat Ademi dhe krismat në dasmë

Published

on

Shkruan, Sulejman MEHAZI

I nderuar Ali Ahmeti, si është e mundur deputeti juaj të krisë në dasmë me armë, të plagos dy dasmorë e të mos përgjigjet fare juridikisht? Sikur s’ka ndodh asgjë. Plus bëheni sikur s’ka patur dasmorë e se ka parë kush. Më e keqja i biri i popullit tuaj, deputeti juaj del mohon krismën duke irituar jo vetëm popullatën, por edhe dasmorët që kanë qenë prezentë gjatë krismës e plagosjes së djalit të tij dhe të një dasmori.
Ky skandal të kishte ndodhur në vendet e zhvilluara evropiane me drejtësi të përplotë e të barabartë për të gjithë, që, atë ditë deputeti juaj ishte burgosur e do humbte dhe të drejtën e deputetit.
Turpi madh!, tani e tutje si do arsyetoheni për drejtësi, si do ju zëmë besë juve, për ju drejtësia vlen vetëm për masën e gjerë popullore e kurrsesi për funksionarët, deputetët, ministrat e BDI-së. Po sikur deputeti juaj të kishte vrarë djalin e vet atëherë kush do ta merrte përgjegjësinë, a?, ndoshta ndonjë dasmor i pafajshëm do ishte prangosur në vend të deputetit tuaj.

Kur ai del, deklaron, e se pranon fajin e bërë para dasmorëve, pa fije ndërgjegje e turpi, gënjen, e thotë se s’ka krisur, atëherë na tregoni si t’ju zëmë besë juve, deputetëve e partisë suaj.
Sikur të kishte krisur tjetër kush e të plagoste dy dasmorë a do ishte përgjigjur e prangosur në moment? Ali Ahmeti, me siguri ju e keni mësuar deputetin tuaj të krisë si kauboj e kapadai e të mos përgjigjet para askujt, po, po z.Ali Ahmeti, kjo është shkolla juaj e pushkëve dhe krismave nëpër dasma e ahenge të ndryshme. Mësoi pak i nderuar Ahmeti e thuaju se pushka përdoret për zor e rrezik e jo nëpër dasma, qejfe e ahenge.

Continue Reading

Komente

Ibrahimi: nëse ju ofrojnë para për votë, merrjauni, por dënoni për pafytyrësinë

Published

on

By

Zeqirja Ibrahimi në Facebook:

Paratë që ua ofrojnë merrjauni, sepse ato janë para që i kanë vjedhur nga ju, nga populli.

Por, dënoni për pafytyrësinë që duan t’ju blejnë me 1000 denarë në katër vjet, ndërsa vetë janë bërë milionerë.

Ata ecin me patika që kushtojnë disa qindra euro, ndërsa fëmija juaj nuk i ka 10 denarë për simite në shkollë.

Ata vozisin makina që kushtojnë mbi 100 mijë euro, ndërsa ju dergjeni lart e poshtë me autobusë e në këmbë.

Andaj, nëse ju ofrojnë para për votë, merrjauni, por dënoni për pafytyrësinë.

Continue Reading

Komente

Partitë e pushtetit nuk i kap ligji as kur digjen 14 persona e jo më kur thyejnë heshtjen zgjedhore

Published

on

By

Shkruan Arianit Xhaferi:

Partitë e pushtetit po thyejnë heshtjen parazgjedhore… normal, s’i prek ligji as kur për faj të tyre digjen të gjallë 14 persona e jo më kur thyejnë heshtjen parazgjedhore…

Continue Reading

Komente

Xhaferi: Tetovarët digjen nëpër spitale sepse paratë që duhen investuar në mbrojtjen kundër zjarrit, i hanë njerëzit e Teuta Arifit

Published

on

Aktivisti Arianit Xhaferi ka komentuar përmes një statusi në facebook ndaj shpenzimeve që Komuna e Tetovës ka bërë për 345 militantë partiak që kanë marrë honorare që kjo i ka kushtuar buxhetit komunal rreth 900 mijë euro në vit, përcjell in7

Postimi i plotë:

Në total janë 345 persona që marrin honorare nga Komuna e Tetovës, dhe kjo i kushton buxhetit komunal rreth 900,000 euro çdo vit. Shumë prej tyre s’bëjnë asnjë punë, por janë familjarë të Teuta Arifit ose njerëzve të afërt të saj.

Ndërkohë qytetarët duhet të ecin midis plehrash sepse punëtorët e NPK-së nuk paguhen në rregull dhe as kontributet s’ju paguhen. Qytetarët duhet të mbesin pa ujë, sepse investimet nuk po bëhen. Zjarrfikësat duhet të mvaren nga donacionet e huaja sepse askush s’ua blen pajisjet. Tetovarët digjen nëpër spitale sepse paratë që duhen investuar në mbrojtjen kundër zjarrit, i hanë njerëzit e Teutës.

GJYKATA NUK I DËNON, SEPSE HANË BASHKË – POR QYTETARI KA NESËR TË DREJTËN PËR T’JU SHQIPTUAR DËNIMIN KËTYRE KRIMINELËVE!, ka përfunduar aktivisti Xhaferi./in7.tv/

Continue Reading

Aktuale