Connect with us

Komente

Ali Ahmeti uron mësuesit dhe nxënësit: Krijimi i kushteve për arsim të mirë, përpjekja kryesore e jona

Published

on

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar mësuesit dhe nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. Ahmeti thotë se investimet për krijimin e kushteve më të mira për institucionet arsimore dhe mësimdhënësit, vazhdon të jetë përpjekja kryesore e subjektit politik që ai drejton. 

Më poshtë mesazhi i plotë i Ali Ahmetit drejtuar mësuesëve dhe nxënësve.

Të nderuar mësimdhënës, të çmuar prindër dhe shumë të dashur nxënës,

kam kënaqësinë e veçantë t’ju uroj fillimin e vitit shkollor me uratat më të sinqerta dhe dashamirëse për një vit të mbarë përplot me suksese dhe të përcjellura me shëndet.

Investimi në kushte më të mira në çerdhe, shkollat fillore, të mesme, universitetet si dhe në rritjen e standardit dhe përkujdesjes për mësimdhënësit vijon të jetë përpjekje e jona e vazhdueshme dhe e pandalshme për arsye se arsimi, brezat e rinjë dhe ardhmëria e tyre, janë prioriteti ynë absolut dhe i pakompromistë.

Paçi vit të jashtëzakontë dhe të na bëni krenar për sukseset e juaja.

Continue Reading

Komente

Xhaferi: Ata që kërkuan përgjegjësi sot u dënuan, ata që janë fajtorë dënimin duhet dhe do ta marrin me 17 Tetor

Published

on

By

Shkruan Arianit Xhaferi në Facebook:

Ata që kërkuan përgjegjësi për djegien e 14 personave në spitalin modular sot u dënuan!

Ata që janë fajtorë për diegien e 14 personave në spitalin modular, po kërkojnë vota prej tetovarëve!

Gjykata nuk i dënon fajtorët e vrasjes së 14 qytetarëve prandaj këtë dënim duhet dhe do ta marrin me 17 Tetor, në kutitë e votimit.

Continue Reading

Komente

Aliu: A i kujtohet Grubit përqafimi me djalin e Mijallkovit!?

Published

on

Analisti Qenan Aliu me anë të një postimi në facebook ka pyetur publikisht zv/kryeministrin e parë Artan Grubin pse i kujtohet vetëm kujt ja fikën llambat,e nuk i kujtohet se kur u përqafua me dhunuesit e 27 prillit të vitit 2017 ai ishte në dritë, përcjell in7

Postimi i plotë:

Po PSE Artan Grubit i kujtohet vetëm kujt ja fikën llambat,e nuk i kujtohet se kur u përqafua me dhunuesit ai ishte në dritë!-ka shkruar analisti Qenan Aliu./in7.tv/

Continue Reading

Komente

Xhaferi: Teuta Arifi propozon plan pune për 100 ditët e para…do e durojmë edhe nja 4 ditë

Published

on

By

Shkruan Arianit Xhaferi në Facebook:

Teuta Arifi propozon plan pune për 100 ditët e para, a ja nis punëve vetëm 100 ditët e fundit të mandatit… do e durojmë edhe nja 4 ditë

Continue Reading

Aktuale