Connect with us

Lajme

Deputeti Rashidi ironizon me ministrin Xhemaili : Do të të duhet 1 vit veç për ta mësuar emrin e ministrisë

Published

on

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Syrija Rashidi, në diskutimin e tij për propozimet e emrave për ministra dhe zëvendësa, ironizoi me Hisen Xhemailin, tani ministër pa resor. Sipas Rashidit, kjo ministri është e shpifur veç për ti dhënë pozita ministrore BDI-së dhe nuk luan ndonjë rol, përveçse një rroge dhe një pushimi të ministrit të zgjedhur. Rashidi me shaka komentoi edhe emrin e kësaj ministrie, që për hir të së vërtetës, është i gjatë dhe i vështirë për tu mbajtur mend.

“Ministër pa Resor, i angazhuar për rregulloren e përmirësimit të klimës së investimeve për ndërmarrjet vendase”- është titulli që do të mbajë Hisen Xhemaili i BDI-së, në këtë periudhë të mbetur të këtij mandati qeveritar.

“Zoti Xhemaili, do t’u duhet një vit kohë veç për t’ia mësuar emrin kësaj ministrie të shpifur, se për angazhime tjera të garantoj se nuk do të kesh. E paske rrësk, nafakë, dhuratë nga partia që të bësh një pushim njëvjeçar në qeveri sepse kandidati tjetër që e propozuan e refuzoi këtë” – u shpreh nga foltorja e Kuvendit, Syrija Rashidi nga Aleanca për Shqiptarët, përcjell in7.

Rashidi gjithashtu komentoi edhe propozimin për ministër financash, duke theksuar se përzgjedhja e Nina Angellovskës, është bërë me qëllimin që përsëri Zaevi të jetë ministër financash, por nën hije. Me këtë propozim, shtoi Rashidi, shkon në vend dëshira e Zaevit që vetë të jetë edhe Kryeministër edhe Ministër i Financave./in7.tv/  

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

By

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.
Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.
Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.
Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan
Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus
Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale