Connect with us

Argëtim

Ky çift kurseu £1600 në lulet e dasmës duke i rritur vetë në kopshtin e tyre

Published

on

Një nga elementët më domethënës në dasmën e një çifti janë lulet e dekorit. Çiftet shpenzojnë shuma marramendëse në dekorin e dasmës së tyre sidomos për lulet të cilat padiskutim nuk mund ti kursesh në një eveniment të tillë. Por ja që Aimee dhe Tyler të dy 25 vjeç, në dasmën e tyre gjetën një zgjidhje ideale.

Ata vendosën të kursenin para duke i mbjellë vetë lulet për dekorin e dasmës së tyre. Çifti nga Salisbury në një kopsht pranë shtëpisë mbollën lule nga më të ndryshmet duke kursyer gati 1600 paund dhe duke harxhuar rreth 400 paund në pleh organik, fara zhardhokë e gjithçka duhet për mbjelljen e luleve.

Me lulet që u rriten ata krijuan buqetat e Aimee dhe të gjashtë shoqërueseve të saj, dekorin e tavolinave , një hark lulesh në altar pra gjithçka nevojitet e dekoruar me lule në një dasmë.

“Unë u interesova të mësoja për lulet dhe Tyler për shëndetin e tokës dhe dëmtuesit e kopshtit.”,- është shprehur Aimee e cila shton se prej tyre janë frymëzuar edhe shumë të tjerë jo vetëm për të kursyer në pra por edhe sepse kopshtaria është me të vërtetë diçka qetësuese./Blitz.al/

Continue Reading

Argëtim

Ky është aksidenti më qesharak me makinë në botë (Video)

Published

on

Një kamera sigurie ka regjistruar momentin kur dy makina duke u kthyer në mbrapa për të dalë në një rrugë me dy drejtime, përplasen me njëra-tjetrën.

Skena ka ndodhur, sikur të ishte me regji, në një mënyrë të sinkronizuar në mënyrë perfekte siç shihet në video, jashtë një servisi makinash në Sao Paolo të Brazilit.

Continue Reading

Argëtim

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Published

on

By

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Ky është momenti tronditës kur një spektatore në një garë çiklizmi doli në pistë pak para vijës së ‘finishit’ dhe u përplas me kampionin e mundshëm të garës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tifozët që ishin të pranishëm dëgjohen duke bërtitur derisa gruaja dhe çiklisti përplasen në tokë.

E gjithë ngjarja u fimua të shtunën.

Incidenti besohet se ndodhi në eventin e çiklizmit Condaca Salmor në El Hierrro në ishujt Kanarie, Spanjë.

Pamjet tregojnë çiklistin duke shkuar drejt vijës së finishit pasi bëri rrugë prej 55 miljesh.

Përplasja bëri që të dy të përplasen në tokë, derisa çiklisti humbi garën.

Si pasojë e këtij incidenti, gruaja pësoi lëndime të lehta, çiklisti pësoi lëndim të lehtë të kokës dhe u dërgua për trajtim në spital. /Telegrafi/

Continue Reading

Argëtim

Qëndroi ulur në akull 3 orë për të thyer rekordin Guinness (VIDEO)

Published

on

By

Një burrë lituanez vuri në provë qëndrueshmërinë e tij duke kaluar 3 orë e 1 minutë i zhytur deri në qafë në akull, për të thyer Rekordin Botëror Guinness.

Valerjan Romanovski e rrëmbeu rekordin Guinness për qëndrueshmërinë më të gjatë të kontaktit të plotë të trupit me akullin, duke u ngjitur në një enë qelqi të mbushur me kube akulli në sheshin kryesor në qytetin historik të Vilniusit në Lituani.

Përfaqësuesit e Guinness ishin në dispozicion për të monitoruar përpjekjen, e cila zgjati 3 orë e 1 minutë. Ata thanë se do të duhet pak kohë për ta verifikuar rekordin në fjalë.

Rekordi aktualisht mbahet nga entuziastja franceze e qëndrueshmërisë, Romaine Vandendorpe, e cila kaloi 2 orë e 35 minuta e zhytur në akull në dhjetor 2020.

Continue Reading

Aktuale