Connect with us

Lajmet kryesore

Sa është pasuria e Katica Janevës

Published

on

Kryeprokurorja Speciale, Katica Janeva shkoi në paraburgim në Shutkë, por la katër kredi të pashlyera bankare. Bëhet fjalë për katër kredi që janë marrë në periudhën 2014 – 2015 dhe që duhet të shlyhen deri në vitin 2034.

listën anketuese të saj tre kredi janë në emër të saj, ndërsa një në emër të fëmijëve të saj.

Bëhet fjalë për shuma të majme: kredi prej 3.6 milionë denarë (58 mijë euro), kredi prej 1.9 milionë denarë (21 mijë euro) dhe kredia e tretë prej 1.7 milionë denarë (19 mijë euro). Kredia e katërt është në emër të fëmijëve të saj me vlerë prej 660 mijë denarë apo mbi 10 mijë euro, që duhet të kthehet në vitin 2025. Shuma totale e katër kredive shkon në mbi 100 mijë euro.

Por ajo në banka ka edhe kartela kreditore me limite mbi 180 mijë denarë (Master Gold dhe American Express).

Përveç kredive, Janeva posedon edhe pasuri të patundshme, përfshirë shtëpi private, dy banesa, truall, tokë, tre makina, etj. Dy makina janë në pronësi të fëmijëve të saj.

Shtëpia në vendin e lindjes në Gjevgjeli është me hapësirë 371 m2, toka bujqësore në fshatin Mrzenci dhe trualli në fshatin Konsko. Në emrin e saj ka lajmëruar makinë të tipit Rover 45, ndërsa në emër të fëmijëve Audi A6 dhe Golf 4. Rroga e Janevës si kryeprokurore ishte e majme duke shkuar mbi 3500 euro, me gjithë harxhimet shtesë. Kjo është pasuria në listën anketuese.

BURIMI: INA

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

By

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.
Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.
Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.
Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan
Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus
Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale