Connect with us

Lajme

PTHP-ja e di ku janë një pjesë e parave të zhvatura

Published

on

Bojan Jovanovski do të thirret të japë deklaratë në PPTH për rastin “Zhvatja” kur të vlerësoj se duhet, kumtoi sot prokurorja Vilma Ruskoska pas takimit në Këshillin e Prokurorëve Publikë i cili duhet të vendosë nëse duhet ta shkarkojë ose jo Katica Janevën si njeriu i parë i PPS-së.

Ruskoska tha se nuk e di nëse është duke u përgatitur kërkesë për Janevën të dalë nga paraburgimi për shkak të shëndetit të saj dhe vërtetoi se hetimi është duke vijuar akoma për dokumentin me dëshminë e Kamçevit i cili doli në opinion.

Në pyetjen nëse Kamçev e ka pasur këtë dokument, Ruskoska sqaroi se procesverbalet e dëshmitarëve dhe personave për të cilët kërkohen njoftime të nevojshme, nuk u dorëzohen, por para përfundimit të procedurës hetimore kur do të sillet njoftim për hetimin e përfunduar, atëherë përshkrimi i jepet mbrojtjes dhe të dyshuarit.

Ruskoska tha se akoma është duke u punuar në hetimin financiar dhe se për një pjesë të parave e dinë se ku janë ndërsa për një pjesë janë duke punuar mbi këtë çështje.

 

BURIMI: Koha

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale