Connect with us

Lajme

Mickoski pyet Ruskovskën: A është Zaevi ndihmës tek “Zhvatja”

Published

on

Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski  i kërkon përgjigje prokurores Villma Ruskovska nëse deklarata e Orce Kamçevit në prokuroi që u publikua dje nga disa media online, është e vërtetë. Mickoski kërkon edhe përgjigje nëse Zaevi vërtetë i ka informuar aktorët e “Zhvatjes” se po i ndjek prokuroria dhe se Kamçevi i ka denoncuar. A është Zaevi ndihmës në “Zhvatjen” apo është porositës, pyet lideri i VMRO-së.

Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-së

“Ruskovska të përgjigjet nëse informatat që bazohen në raportin që e publikuan mediat janë të vërteta? Nëse janë të vërteta, a është i vërtetë pohimi se Zaevi ka informuar dhe paralajmëruar të akuzuarit e “Zhvatjes” për denoncimin në Prokurori? A është Zaevi ndihmës në “Zhvatjen” dhe a është kjo diçka që po na dërgon drejt kokës së oktapodit, inspiruesit dhe porositësit. Të mos harrojmë edhe pyetjen se ku ka përfunduar çanta me një milion euro. Vallë dikush beson se Janeva e cila ka kryer punën kryesore në rastin “Zhvatja”, në të cilin kanë tentuar të marrin 8 milion euro, ka përfunduar me mobilje prej pesë mijë eurosh”

Mickoski kritikoi edhe paralajmërimet e funksionarëve të LSDM-së përfshirë këtu edhe kryeministrin Zoran Zaev për padi ndaj gazetarëve që kanë publikuar raportin që doli nga prokuroria, dhe që përmendën emrin e tij në lidhje me “Zhvatjen”.  /SHENJA/

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

By

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.
Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.
Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.
Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan
Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus
Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale