Connect with us

Lajme

SPB-Tetovë arreston shtetasin gjerman, ishte i kërkuar nga interpoli

Published

on

Policia në Kodër të Diellit ka arrestuar një shtetas gjerman të kërkuar përmes Interpolit për shkak të organizimit dhe furnizimit të 700 kg. drogë narkotike nga Amerika Jugore deri në Hamubrg. Gjykatës në procedurë paraprake ndaj pesëdhjetë e pesë vjeçarit R.V.L ka shqiptuar masën e paraburgimit ekstradues në kohëzgjatje prej 30 ditësh.

Siç ka njoftuar MPB, më 21 gusht 2019 Byroja për siguri publike- Sektori për shkatërrimin e krimit të organizuar dhe serioz në bashkëveprim me nëpunësit e policisë nga Shërbimi federal kriminalistik nga Gjermania- BKA dhe nëpunës policor nga njësiti për luftë kundër drogës nga Hamburgu, Gjermani ndërsa në koordinim me PTHP-në e kanë privuar nga liria shtetasin gjerman R.V.L (55) anëtar i grupit të organizuar ndërkombëtar kriminal. Shtetasi gjerman është kërkuar me fletëarrest ndërkombëtar të Interpolit.

Para së të privohet nga liria, shtetasi gjerman disa muaj ka qëndruar në vendin tonë, më saktë në vikend lagjen në Kodër të Diellit me identitet të rremë.

Shtetasi gjerman i është dorëzuar Sektorit për bashkëpunim ndërkombëtar policor pranë MPB-së për shkak të procedurës së mëtejmë lidhur me fletëarrestin ndërkombëtar të Interpolit, ndërsa PTHP -Tetovë ka ngritur kallëzim penal kundër tij.

Continue Reading

Lajme

Idri Istrefi merr mbështetje edhe nga Samir Murtezoski kandidati i PDSH-së në Strugë

Published

on

Koalicioni për Strugën po shkon edhe më i sigurt. Rrugës sonë i’u bashkua edhe kandidati i PDSH-së, z. Samir Murtezoski njoftojn nga ASH-Strugë, përcjell in7

Kandidati i PDSH-së, Samir Murtezoski qëndron pas Idri Istrefit në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Murtezoski fton të gjithë përkrahësit e tij, por edhe të gjithë qytetarët tjerë që ta votojnë Idri Istrefin, si të vetmen shpresë për Strugën. Është koha që më në fund t’i thuhet stop Ramiz Merkos dhe keqpërdorimeve të shumta në Komunën e Strugës.

Faleminderit për mbështetjen!-theksojn nga ASH-Strugë/in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Eco Guerilla: Kërkojmë llogaridhënie nga Komuna e Tetovës dhe kryetarja Teuta Arifi

Published

on

Pse janë shpenzuar paratë dhe djersa e qytetarëve në kohë fushate për qindra militantë partiak që bëjnë fushatë për Teuta Arifin?

Ky është keqpërdorim i buxhetit të Komunës së Tetovës.

Me ndihmën e IRI-t dhe USAID-it u zbuluan qindra honorare që Teuta Arifi ka nënshkruar në kohë fushate. Kaluan disa ditë dhe Komuna e Tetovës vazhdon të heshtë. Kërkojmë llogaridhënje se si dhe pse janë paguar këta qindra njerëz.

Lista e plotë në statusin e Eco Guerilla:

Continue Reading

Lajme

Mickoski: BDI shkon në opozitë në Qytetin e Shkupit, shumica e re VMRO-ASH-AAA

Published

on

Fushata e zezë e LSDM-së ka dy qëllime, njëra prej tyre është që të ulet dalja në zgjedhje. Kështu tha kryetari i VMRO-së, Hristian Mickoski në emisionin debativ në TV SHENJA.

“Mendoj se populli e ka përmbi kokë, posaçërisht për kandidatin e LSDM-së, dhe jam i sigurt se në mënyrë masive do të dalin dhe ta votojnë Danellën. Dhe, qëllimi i dytë të shkaktojnë pasiguri të Danella ngase ajo asnjëherë nuk është marrë me zgjedhje dhe kjo është hera e parë. Por, për të dyja gjëra, vlerësimet që kanë bërë, do të jetë e gabuar dhe do të ju ndodh një humbje serioze”, u shpreh Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se ata kanë shumicë në Këshillin e Qytetit të Shkupit.

“BDI do të jetë opozitë në Qytetin e Shkupit, shumicën e re e formon VMRO-ASH-AAA dhe Levica”, tha Mickoski.

Continue Reading

Aktuale