Connect with us

Lajme

Najçevska: I pari që duhet të ik nga Qeveria është Angjushevi

Published

on

Profesoresha universitare Mirjana Najçevska, në një status në rrjetin social Facebook, ka thumbuar partinë qeverisëse LSDM, për emërimin e Nina Angellovskës për ministre të financave, njofton in7.

Sipas saj, në këtë vend duhet të kthehet Tevdovski së bashku me zëvendësin e tij Jovanoviqin, kurse sa i përket largimeve nga qeveria, Angjushevi duhet të jetë i pari

“Unë mendoj se si ministër për financa duhet të kthehet Tevdovski së bashku me zv. Branimir Jovanoviç (të më falni për gabimin), kurse duhet ë lëargohet nga Qeveria Angjushevi (për fillim). “Më thanë që vetëm kritikoj dhe nuk ofroj asnjëherë zgjidhje. Ja tani po ju orfroj zgjidhje. Ndërkaq, ajo voglushja nga Grouper, le të vazhdojë të merret me atë për të cilën është e aftë. Ndoshta kur të rritet dhe nëse do të ketë njohuritë dhe cilësitë morale të të lartëpërmendurve, një ditë edhe mund të jetë ministre.Deri atëherë mund të jetë vetëm një varëse (shumë e bukur) për Angjushev.”, ka shkruar në rrjetin social profesoresha Mirjana Najçevska.

Mirjana Najçevska është njëra nga ekspertet më të mira të hulumtimeve socio-politike, njokohësisht edhe ligjëruese universitare në Republikën e Maqedonisë së Veriut./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale