Connect with us

Lajme

Zaev dorëzon sot propozimet për ministër dhe zëvendësministra

Published

on

Kryeministri Zoran Zaev, gjatë ditës së sotme pritet të dorëzojë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, propozimet e tij për vendet e zbrazëta në dikasteret qeveritare.

Për Ministër të Financave do të propozohet Nina Angellovska nga kompania Grouper. 

Gjithashtu, do të propozohet emri i Zëvendësministrit të Arsimit dhe Shkencës si dhe Zëvendësministër në Ministrinë për Sistem Politik.

Për Zëvendësministre të Arsimit do të propozohet Elizabeta Naumovska, ndërsa për Zëvendësministër në Ministrinë e drejtuar nga Sadulla Duraku do të propozohet Nexhati Mehmedoviq nga komuniteti boshnjak, përcjell in7.

Për arsye se zëvendëministri aktual i ekonomisë, Kire Naumov do të emërohet drejtor në Bankën Maqedonase për Zhvillim, do të propozohet shkarkimi i tij nga detyra dhe në vend të tij, për zëvendësministër në Ekonomi do të propozohet Kire Kolemishevski./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale