Connect with us

Lajme

Ismaili: Udhëtimi me autobusët e Shkupit i sigurt

Published

on

Zëvendësdrejtori i Ndërmarrjes Publike për Komunikacion në Shkup, Blerim Ismaili, njofton se udhëtimi me autobusët e ndërmarrjes është i sigurtë, përcjell in7.

Sipas Ismailit, autobusët inspektohen dhe kontrollohen përditë para se të lëshohen në qarkullim. Madje sipas tij, në çdo kohë, 20 autobusë qëndrojnë rezervë për çdo rast defekti.

“Udhëtimi me autobusët e NQP Shkup i sigurt, inspektimi, kontrollimi dhe servisimi i tyre është i përditshëm.Para kyçjes në trafik, sektori përgjegjës për servisim kontrollon çdo detaj dhe përcakton nëse autobusi është i gatshëm për kryerjen e detyrës. Mirëpo edhe përkundër faktit që çdo ditë pjesë e trafikut janë 272 autobusë, në rast difekti 20 autobusë rezervë janë gati për zëvendësim” – njofton zëvendësdrejtori i NPK Shkup, përcjell in7.

Blerim Ismaili apelon qytetarët që të jenë të qetë dhe të vazhdojnë të përdorin shërbimet e kësaj ndërmarrjeje, pasi të gjithë autobusët janë të sigurtë. Ndërsa për çdo informacion, qytetarët mund të drejtohen tek Sektori për Kontroll të Brendshëm me anë të telefonit ose nëpërmjet rrugës elektronike./in7.tv/

 

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale