Connect with us

Lajme

Stoilkovski i VMRO-së pyet Kostadinovin e LSDM-së: Në cilin vend je argëtuar deri në mëngjes me Bokin?

Published

on

Akuzat mes partive politike për rastin “Zhvatja”, siç duket do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së sotme. Zëdhënësi i partisë opozitare VMRO – DPMNE, ka akuzuar zëdhënësin e LSDM-së, Kostadin Kostadinov se me daljet e vazhdueshme të tij në opinion, po tenton të fshehë të vërtetën rreth tij dhe siç thotë Stoilkovski, karakterin amoral të tij. Nga kjo parti pyesin Kostadinovin, se përse tenton ta fshehë miqësinë e tij me Boki 13 dhe përse nuk tregon se çka fshihet në telefonin e Bokit. Stoilkovski i bën thirrje Kostadinovit që të dalë publikisht para kamerave dhe të sqarojë dilemat, përcjell in7.

“A je kaq i zëshëm sepse fotografi dhe inçizime tonike tuat, janë gjetur në telefonin e shokut tënd Boki Trediçi? Eja Kostadin, këtu para kamerave tregoju qytetarëve, vallë dhe në cilat dy qytete të mëdha në një shtet fqinj tonin je argëtuar deri në orët e mëngjesit me shokun Boku Trediçi? Cilat para i ke harxhuar derisa ke qënë atje? – pyet Naum Stoilkovski, zëdhënës i VMRO – DPMNE-së.

Kostadin Kostadinov nga LSDM-ja, për ditë me radhë në daljet e tij publike pyet krerët e VMRO-së se me kë janë takuar në Hungari dhe Slloveni, duke aluduar për një takim mes Mickoskit dhe Gruevskit, si dhe për takim të kreut të opozitës maqedonase me gazetarin italian, gaiser, i cili publikoi videot nga rasti “Zhvatja./in7.tv./

 

 

 

Continue Reading

Lajme

Tërmet në Mavrovë

Published

on

Një tërmet ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të Mavrovës.

Në orën 07:23 tërmeti tronditi pjesën perëndimore të vendit, pranë Mavrovës. Tërmeti ishte 2.2 të shkallës Rihter.

Epiqendra ishte 14 km në jugperëndim të Gostivarit.

Në rajon, ka pasur tërmete sot në Greqi./Telegrafi/

Continue Reading

Kosovë

Kandidati serb shkon në qendrën e votimit me ‘stiker’ në gojë

Published

on

Qytetarët e Kosovës po e shfrytëzojnë të drejtën për të votuar në zgjedhjet lokale që po mbahen sot.

Deri më tani pjesëmarrja më e madhe e qytetarëve është shënuar në Mitrovicë të Veriut.

Lideri i Iniciativës “Srpski Opstanak”, Dushan Millunoviq është fotografuar në një nga qendrat e votimit atje, por paraqitja e tij ka tërhequr vëmendjen.

Ai është shfaqur me sticker të vendosur në gojë.

Millunoviq është kandidat për këshilltar komunal në komunën e Mitroviës Veriore.

Theksojmë se deri në ora 11, pjesëmarrja e qytetarëve në votime në gjithë Kosovën është 8.2%.

Continue Reading

Kosovë

Voton Vjosa Osmani: Shpresoj që zgjedhjet sot të kalojnë pa asnjë incident (Video)

Published

on

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ftuar te gjithë qytetarët e Kosovës që të dalin të votojnë për zgjedhjet lokale të cilat po mbahen në terë territorin e Republikës së Kosovës. Ajo ka thënë se ky proces është tejet i rëndësishëm për jetën e të gjithë qytetarëve.

Presidentja Osmani është deklaruar pasi ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Teknik.

“Sot qytetarët tanë pa dallim në çdo cep te vendit tonë, në çdo komunë votojnë për kualitetin e jetës së tyre, votojnë për komunat e tyre, votojnë për udhëheqësinë e cila do ta determinojë edhe mënyrën se si në katër vitet e tyre do të jetë jeta në komunat ku ata jetojnë. I ftoj që në numër sa më të madh të marrin pjesë në këtë proces zgjedhor, ta dëshmojnë sërish që qytetarët e Kosovës janë ata që në radhë të parë e mundësojnë e në radhë te dyte e mbrojnë çdo proces demokratik, çdo proces të lirë dhe të drejtë që ka të bëjë me jetën e tyre. Shpresoj që zgjedhjet sot të kalojnë pa asnjë incident”, ka thënë Osmani.

E para e shtetit të Kosovës ka bërë thirrje për respektim të masave antiCOVID.

Osmani ishte e shoqëruar nga bashkëshorti dhe dy vajzat e saj.

https://alsat.mk/wp-content/uploads/2021/10/Voton-Vjosa-Osmani.mp4?_=1

Continue Reading

Aktuale