Connect with us

Lajme

Gjendja e rrugëve/ LAAM: Punime në rrugën Gostivar-Tetovë

Published

on

Intensiteti i trafikut në rrugët jashtë qyteteve është rritur. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka më pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë së Veriut (LAAM).

Nga sot, aktivitete ndërtimore do të ketë në pikën pagesore në Tetovë, në rrugën Gostivar-Tetovë ku do të vendosen sythe induktive në autostradë, gjë që do të ndryshojë rregjimin e trafikut për dy ditë, njoftojnë nga LAAM.

Ndërkaq trafiku rrugor shtetëror po zhvillohet nëpër rrugë të thata, LAAM rekomandon që të vozitet duke respektuar rregullat për shpejtësinë në pajtueshmërinë me sinjalizimin e trafikut dhe menaxhimin e kujdesshëm të automjeteve, veçanërisht në rrugët përmes luginave, përrenjve dhe grykave ku ekziston potencial për rrëshqitje të dheut, veçanërisht në akset rrugure Katlanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Kocan – Delçevë./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale