Connect with us

Lajme

Denoncon Berisha: “Kryebashkiaku i Lezhës, bashkëpunëtor në vrasje”

Published

on

Ish- kryeministri Sali Berisha sulmon sërish kryebashkiakun e sapo zgjedhur të Lezhës nga radhët e PS-së, Pjerin Ndreu.

Berisha shkruan se Ndreu është bashkëpunëtor në një vrasje të ndodhur në vitin 1991.

Akuzat e tij nuk janë të faktuara, pro nisen ngan ëj denoncimi të mbërritur në adresën e tij elektronike.

 

“Pjerin Ndreu denoncohet si bashkepuntor me vrasesit qe ne vitin 1991!

Lexoni akuzat e renda te qytetarit dixhital! sb

Pershendetje doktor Berisha, mora shkas te shkruaj ne lidhje me deklaraten e Pjerin Ndreut, ju lutem bejeni publike; ne vitin 1991 kur zoti Nreu ishte drejtues policie ne Mirdite ka mbrojtur nje kriminel qe kishte vrare dy persona te nje familje ne fshatin Domgjon, gati dy vjet, u desht nderhyrja e ministrit te brenshem qe te arrestohej krimineli qe hante dreka me zotin Pjerin Nreu, dhe shetiste lirshem sikur kishte vrare dy gjerman, ne po te pyesesh ne Mirdite sidomos ata qe kan punuar ne polici ky nuk meriton as patrues ne bashki pa le me kryetar, zoti e rujt kete popull nga skuadra kriminale e rilindjes, respekte pa fund zoti te bekoft ty dhe familjen tende!

Ps ish ministri i brendeshem i PS Igli Toska e perzuri Pjerinin nga ploicia me dyshime te forta per implikimin e tij ne nje vrasje”, thuhet në mesazhin e publikuar nga Berisha.

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale