Connect with us

Lajme

Telegraf.rs/ ‘Boki 13 orgji me një politikan nga Serbia’,

Published

on

Media serbe “Telegraf.rs” ka bërë të ditur se në telefonin e Bojan Jovanovski- “Boki 13”, hetuesit kanë gjetur disa mesazhe tronditëse mes Bojan Jovanovski- “Boki 13” dhe një politikan serb.

Sipas “Telegraf.rs”në lajmin e titulluar ‘Boki 13 orgji me një politikan nga Serbia’ , shkruan se në telefonin e Bojan Jovanovski- “Boki 13”, janë gjetur edhe foto eksplicite në komunikimin e tyre intim, dhe ato tani janë në duart e autoriteteve hetimore në Shkup, të cilët po hetojnë nëse lidhja mes Bojan Jovanovski- “Boki 13” dhe politikanin serb ka ndonjë lidhje me rastin “Zhvatja”, e cila ka disa muaj që po trondit Maqedoninë e veriut dhe rajonin.

Sipas “Telegraf.rs”, në telefonin e Bojan Jovanovski- “Boki 13”, përpos mesazhet që janë shkëmbyer me një politikan serb në Beograd, janë gjetur dhe disa foto dhe dy video.

Në disa nga mesazhet e shkëmbyera mes “Boki 13” dhe politikanit serb, të cilët datojnë disa ditë para të arrestimit të tij. Në një prej atyre mesazheve “Boki 13” njofton politikanin serb se në kohën më të shkurtër do të udhëtoj në Serbi, dhe mezi pret ta takon, ndërsa politikani serb i përgjigjet se edhe ai padurim pret ta takoj ate, – shkruan Telegraf.rs.

Përndryshe bëhet fjalë për një politikan serb që shpesh udhëton dhe publikon foto nga destinacione të ndryshme, dhe para disa muaj më parë postoi në rrjetet sociale pikërisht një foto nga Shkupi.

 

 

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale