Connect with us

Lajme

LSDM: Mickoski ra në grackën e tij, tani le të përgjigjet në këto pyetje

Published

on

Pas konferencës për shtyp të liderit të opozitës, Hristijan Mickoski, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i LSDM-së, e cila përmes zëdhënësit, Kostadin Kostadinov ka akuzuar Mickoskin se me agjendën e vetme të tij po kërkon të mbrojë krimin e VMRO-DPMNE-së dhe se po tenton që t’i mbrojë të dyshuarin e rastit ‘IMPERIJA’, transmeton in7.

“Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja punojnë për manjatët e regjimit dhe kriminelët e akuzuar duke shpresuar se do ta varrosin shtetin ligjor, duke shpresuar që nuk do të arrihet të sillet ligji i ri për Prokurorinë Publike, që nuk do të bëhemi anëtare e NATO-s dhe BE-së kurse kriminelët e vërtetë të shpëtojnë dhe provojnë t’i prezantojnë si viktima. Atë që ishte e qartë nga fillimi, Mickoski e konfirmoi në konferencën e sotme për media. Të dyshuarin kryesor të rastit të PSP-së ‘IMPERIA’, Mickoski u përpoq ta prezantojë si viktimë. Mickoski konfirmoi sot se ai është takuar me të dyshuarit e rastit ‘Zhvatja’. Tani ai duhet të dalë në publik dhe të përgjigjet:· Kush janë ata dy persona që shihen në pamjet e publikuara, me të cilët edhe është takuar? Çka ka pranuar në dorë Hristijan Mickoski? A e ka takuar Mickoski autorin e teksteve në Budapest?A është takuar me manjatin e dyshuar në rastin ‘IMPERIJA’ dhe pse? Deklarimet e Mickoskti për protesta nuk është gjë tjetër veçse përpjekja e fundit për të mbrojtur krimin e regjimit, e nxitur nga shefi i tij Nikolla Gruevski”.”, ka thënë Kostadin Kostadinov, zëdhënës i LSDM-së.

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale