Connect with us

Lajme

Sipas Kurir-it sërb, paratë e Kamçevit, Boki ia ka çuar këshilltarit të Zaevit

Published

on

Gazeta sërbe Kurir ka vazhduar të shkruajë për arrestimin e Bojan Jovanovski – Bokit dhe për rastin “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut, përcjell in7. Kjo gazetë thirret në burime të afërta me Boki 13, ndërsa më herët lëshoi informacionin se gjatë marrjes në pyetje nga inspektorët, Boki paska kërcënuar këta të fundit, duke i paralajmëruar se në rast se e vrasin, materialet kundër Zaevit i ka nëna e tij.

Kaq ka mjaftuar që media të ndryshme nga jashtë Maqedonisë së Veriut të spekulojnë me informacione që lidhen me këtë rast.

E fundit nga Kurir është informata se paratë që Boki 13 bashkë me Zoran Milevskin i  kanë marrë nga Jordan Kamçevi, i kanë dorëzuar, sipas tyre, tek këshilltari i Kryeministrit Zaev, Zoran Bashanoviq. Këtë sipas Kurir, e kanë mësuar nëpërmjet GPS tek çanta “Louis Vitton”, me të cilën Kamçev ua dorëzoi 1 milion e gjysmë eurot, përcjell in7.

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale