Connect with us

Lajme

Katër orë zgjati dëshmia e Stevanovës në PTHP për rastin ‘Zhvatja’

Published

on

Katër orë zgjati dëshmia e Stevanovës në PTHP për rastin Zhvatja, transmeton in7.

Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda do të vazhdon edhe pas pauzës dhe se nuk dihet sa do të zgjasë.

Stefanova po dëshmon para prokurores Ivana Trajçeva që nga ora 9:30, për shkak se prokurorja Villma Ruskoska është në pushim.

Të gjithë të ftuarit për bisedë nga prokuroria janë ftuar në cilësinë e dëshmitarit. Deri sa Prokuroria nuk vendosë për zgjerimin e hetimit, në rastin “Zhvatja” të dyshuar të vetëm mbeten edhe më tej Bojan Stojanovski- Boki 13 dhe Zoran Milevski- Zoki Kiçeec.

Gjatë ditës së djeshme edhe prokurorja, Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Zhvatja”.

Nga Prokuroria thonë se do të dëshmoj edhe prokurorja Katica Janeva por se nuk tregojnë se kur konkretisht./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale