Connect with us

Lajme

Reagon LSDM-ja/Personat në video materiale të lidhur drejtpërdrejt me VMRO-DPMNE

Published

on

Pas publikimit të video dhe audio meterialeve të treta me radhë nga gazeta italina La Verita, ka reaguar edhe LSDM, transmeton in7.

Nga kjo parti akuzojnë se personat që përmenden në këto video dhe audio materiale janë të lidhur drejtëpërdrejte me VMRO-DPMNE-në.

“Personat që janë në këto materiale janë të lidhur drejtpërdrejt me VMRO-DPMNE-në, si dhe personat që i publikojnë materialet. Këto janë skema të Nikolla Gruevskit. Çdokush që ka shpresuar se me publikimin e këtyre video materialeve do të kompromitohen dëshmitë që të mos jenë pjesë e procedurës gjyqësore dhe të shpëtojnë, është mashtruar. Materiali është arsye shtesë për të shpejtuar hetimet dhe të jepen përgjigjet për nxitësit, organizatorët dhe autorët e këtij rasti. Hetimi patjetër duhet të përfshijë të gjithë personat e përfshirë në këtë rast nga i pari deri tek i fundit”, kanë akuzuar nga partia qeverisëse, LSDM.

Sipas LSDM, institucionet duhet shpejt të veprojnë për zbardhjen e rastit dhe përgjegjësi për të gjithë, por edhe për ata që e përmbanin regjimin e kaluar, për të cilët janë të hapur lëndët në Prokurorinë Speciale dhe që shfaqen në këto materiale.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale