Connect with us

Lajme

Mickoski: Qeveria e krijoi dhe po e mbron krimin nën maskën e luftës kundër tij

Published

on

Sikur në strajcë të kemi të servuar një oktapod kriminel, të zhveshur, të çmontuar deri në qelinë e fundit, thotë kreu i VMRO-DPMNE-së, në letrën e tij dërguar mediumeve ku përshkruan pikëpamjet e tij për rastin “Zhvatja”, transmetoni in7.

“E vërtetë është se qeveria nën maskën e luftimit të krimit ka krijuar dhe mbron krimin. Një tolerancë e tillë e krimit tashmë është shëndrruar në një fyerje për inteligjencën e qytetarëve. Thjeshtuar kjo do të thotë që Katicën, kukullën e Zaevit, duhet ta presim të kthehet nga ‘pushimi mjeksor’ që rastësisht po e kalon në detin e fqiut jugor, duke shpresuar se ajo do të feskohet dhe të japë vullnetarisht deklaratë për pjesëmarrjen e saj në aferën e zhvatjes milionëshe”, thotë Mickoski.

Ai shton se Kiki dhe Friki mbrohen nga qeveria, dhe se kryeministri Zoran Zaev është i gatshëm të sakrifikojë dikë vetëm e vetëm që të shpëtonte ai.

Ne e dimë që ky nuk është një rast i izoluar, thotë Mickoski, duke shtuar, se rasti ‘Zhvatja’ është vetëm maja e ajsbergut nga sistemi i krimit dhe korrupcionit që po sundon në Maqedoni.

“Maqedonia është në vitin e tretë nën sundimin e Zaevit, dhe çdo ditë është larg e më larg nga portat e BE-së. Tani është plotësisht e qartë pse nuk ka një datë për negociata, sepse në BE njerëzit e parë në qeveri nuk prodhojnë krim, ata luftojnë kundër tij, ” ka theksuar lideri i partisë opozitare./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Idri Istrefi merr mbështetje edhe nga Samir Murtezoski kandidati i PDSH-së në Strugë

Published

on

Koalicioni për Strugën po shkon edhe më i sigurt. Rrugës sonë i’u bashkua edhe kandidati i PDSH-së, z. Samir Murtezoski njoftojn nga ASH-Strugë, përcjell in7

Kandidati i PDSH-së, Samir Murtezoski qëndron pas Idri Istrefit në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Murtezoski fton të gjithë përkrahësit e tij, por edhe të gjithë qytetarët tjerë që ta votojnë Idri Istrefin, si të vetmen shpresë për Strugën. Është koha që më në fund t’i thuhet stop Ramiz Merkos dhe keqpërdorimeve të shumta në Komunën e Strugës.

Faleminderit për mbështetjen!-theksojn nga ASH-Strugë/in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Eco Guerilla: Kërkojmë llogaridhënie nga Komuna e Tetovës dhe kryetarja Teuta Arifi

Published

on

Pse janë shpenzuar paratë dhe djersa e qytetarëve në kohë fushate për qindra militantë partiak që bëjnë fushatë për Teuta Arifin?

Ky është keqpërdorim i buxhetit të Komunës së Tetovës.

Me ndihmën e IRI-t dhe USAID-it u zbuluan qindra honorare që Teuta Arifi ka nënshkruar në kohë fushate. Kaluan disa ditë dhe Komuna e Tetovës vazhdon të heshtë. Kërkojmë llogaridhënje se si dhe pse janë paguar këta qindra njerëz.

Lista e plotë në statusin e Eco Guerilla:

Continue Reading

Lajme

Mickoski: BDI shkon në opozitë në Qytetin e Shkupit, shumica e re VMRO-ASH-AAA

Published

on

Fushata e zezë e LSDM-së ka dy qëllime, njëra prej tyre është që të ulet dalja në zgjedhje. Kështu tha kryetari i VMRO-së, Hristian Mickoski në emisionin debativ në TV SHENJA.

“Mendoj se populli e ka përmbi kokë, posaçërisht për kandidatin e LSDM-së, dhe jam i sigurt se në mënyrë masive do të dalin dhe ta votojnë Danellën. Dhe, qëllimi i dytë të shkaktojnë pasiguri të Danella ngase ajo asnjëherë nuk është marrë me zgjedhje dhe kjo është hera e parë. Por, për të dyja gjëra, vlerësimet që kanë bërë, do të jetë e gabuar dhe do të ju ndodh një humbje serioze”, u shpreh Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se ata kanë shumicë në Këshillin e Qytetit të Shkupit.

“BDI do të jetë opozitë në Qytetin e Shkupit, shumicën e re e formon VMRO-ASH-AAA dhe Levica”, tha Mickoski.

Continue Reading

Aktuale