Connect with us

Lajme

Janeva: Negocioja që O.K. të bëhet bashkëpunëtor-dëshmitar në para hetimin e ri të PSP-së

Published

on

Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva në një deklaratë me shkrim, të publikuar në ueb faqen e PSP-së, në lidhje me bisedat e sotme të publikuara, përsërit se në interes të parahetimit dhe hetimit i cili udhëhiqet në Prokurorinë Publike të cilën e udhëheq ajo, disa herë ka biseduar me persona të ndryshëm, në përpjekje që të veprojnë pozicione më të mira në lëndët penale, ndërsa kjo shpesh kishte rastisur që të zhvillohet përmes ndërmjetësve të tyre të caktuar.

“Në rastin konkret, në atë periudhë, u udhëhoqën negociata nga ana ime me personin O.K. që të bëhet bashkëpunëtor-dëshmitar në një parahetim të ri të cilën e udhëhiqnim në Prokurori, bashkë me ndihmës prokurorët e mi “, thekson në deklaratën Janeva.

Ajo iu bën thirrje organeve hetuese që sa më shpejtë ta përfundojnë hetimin, t’i grumbullojnë të gjitha dëshmitë dhe t’i përfundojnë të gjitha dëshmitë forenzike në lidhje me rastin “Reket”, për zbardhjen e plotë të këtij rasti dhe, siç theksohet, zbardhjen e emrit të saj.

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale