Connect with us

Lajme

Reagon edhe VMRO-ja/ Janeva duhej të ishte në burg e jo në plazh

Published

on

Pas reagimit të partisë në pushtet, ndaj videos së publikuar nga gazeta italiane La Verita, ka reaguar edhe opozitarja VMRO-DPMNE, e cila ka akuzuar edhe një herë se në rastin “Zhvatja” ka më shumë persona të përfshirë , ka edhe funksionarë të lartë në Qeveri dhe Prokurori, transmeton in7.

Nga kjo parti kërkojnë përgjegjësi nga të gjithë, ndërsa kanë sqaruan se veprimet e dakorduar në audio bisedën e publikuar janë realizuar në të vërtetë në praktikë.

“Në inçizim qartë dëgjohet biseda e Boki 13 ku thotë: Nuk do të përdorë Katica tani asnjë masë tjetër të jashtëzakonshme juridike që ta zvarrisë momentin, të hënën ose të martën jeni në liri. Pesë muaj pas ngjarjes, shohim se gjithçka që Boki 13 ka publikuar edhe e ka realizuar. Njëjtë siç ka premtuar në inçizim, kërkesa për shfuqizimin e masës së paraburgimit refuzohet nga Apeli. Përveç kësaj, vendimi I Gjykatës supreme për shfuqizimin e paraburgimit është sjellë të hënën më 4 prill. Domethënë tekstualisht njëjtë siç ishte premtuar. Në vend që në plazh, Janeva tani duhej të ishte në burg. Villma Ruskovska duhet të përgjigjet përse lejoi që Katica janeva të shëtitet në liri, me duar të lia të ndikojë tek dëshmitarët dhe të shkatërrojë dëshmi, ta përsëris veprën dhe të arratiset”, thonë nga VMRO-DPMNE./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

By

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.
Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.
Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.
Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan
Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus
Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale