Connect with us

Lajme

Reagon edhe VMRO-ja/ Janeva duhej të ishte në burg e jo në plazh

Published

on

Pas reagimit të partisë në pushtet, ndaj videos së publikuar nga gazeta italiane La Verita, ka reaguar edhe opozitarja VMRO-DPMNE, e cila ka akuzuar edhe një herë se në rastin “Zhvatja” ka më shumë persona të përfshirë , ka edhe funksionarë të lartë në Qeveri dhe Prokurori, transmeton in7.

Nga kjo parti kërkojnë përgjegjësi nga të gjithë, ndërsa kanë sqaruan se veprimet e dakorduar në audio bisedën e publikuar janë realizuar në të vërtetë në praktikë.

“Në inçizim qartë dëgjohet biseda e Boki 13 ku thotë: Nuk do të përdorë Katica tani asnjë masë tjetër të jashtëzakonshme juridike që ta zvarrisë momentin, të hënën ose të martën jeni në liri. Pesë muaj pas ngjarjes, shohim se gjithçka që Boki 13 ka publikuar edhe e ka realizuar. Njëjtë siç ka premtuar në inçizim, kërkesa për shfuqizimin e masës së paraburgimit refuzohet nga Apeli. Përveç kësaj, vendimi I Gjykatës supreme për shfuqizimin e paraburgimit është sjellë të hënën më 4 prill. Domethënë tekstualisht njëjtë siç ishte premtuar. Në vend që në plazh, Janeva tani duhej të ishte në burg. Villma Ruskovska duhet të përgjigjet përse lejoi që Katica janeva të shëtitet në liri, me duar të lia të ndikojë tek dëshmitarët dhe të shkatërrojë dëshmi, ta përsëris veprën dhe të arratiset”, thonë nga VMRO-DPMNE./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Idri Istrefi merr mbështetje edhe nga Samir Murtezoski kandidati i PDSH-së në Strugë

Published

on

Koalicioni për Strugën po shkon edhe më i sigurt. Rrugës sonë i’u bashkua edhe kandidati i PDSH-së, z. Samir Murtezoski njoftojn nga ASH-Strugë, përcjell in7

Kandidati i PDSH-së, Samir Murtezoski qëndron pas Idri Istrefit në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Murtezoski fton të gjithë përkrahësit e tij, por edhe të gjithë qytetarët tjerë që ta votojnë Idri Istrefin, si të vetmen shpresë për Strugën. Është koha që më në fund t’i thuhet stop Ramiz Merkos dhe keqpërdorimeve të shumta në Komunën e Strugës.

Faleminderit për mbështetjen!-theksojn nga ASH-Strugë/in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Eco Guerilla: Kërkojmë llogaridhënie nga Komuna e Tetovës dhe kryetarja Teuta Arifi

Published

on

Pse janë shpenzuar paratë dhe djersa e qytetarëve në kohë fushate për qindra militantë partiak që bëjnë fushatë për Teuta Arifin?

Ky është keqpërdorim i buxhetit të Komunës së Tetovës.

Me ndihmën e IRI-t dhe USAID-it u zbuluan qindra honorare që Teuta Arifi ka nënshkruar në kohë fushate. Kaluan disa ditë dhe Komuna e Tetovës vazhdon të heshtë. Kërkojmë llogaridhënje se si dhe pse janë paguar këta qindra njerëz.

Lista e plotë në statusin e Eco Guerilla:

Continue Reading

Lajme

Mickoski: BDI shkon në opozitë në Qytetin e Shkupit, shumica e re VMRO-ASH-AAA

Published

on

Fushata e zezë e LSDM-së ka dy qëllime, njëra prej tyre është që të ulet dalja në zgjedhje. Kështu tha kryetari i VMRO-së, Hristian Mickoski në emisionin debativ në TV SHENJA.

“Mendoj se populli e ka përmbi kokë, posaçërisht për kandidatin e LSDM-së, dhe jam i sigurt se në mënyrë masive do të dalin dhe ta votojnë Danellën. Dhe, qëllimi i dytë të shkaktojnë pasiguri të Danella ngase ajo asnjëherë nuk është marrë me zgjedhje dhe kjo është hera e parë. Por, për të dyja gjëra, vlerësimet që kanë bërë, do të jetë e gabuar dhe do të ju ndodh një humbje serioze”, u shpreh Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se ata kanë shumicë në Këshillin e Qytetit të Shkupit.

“BDI do të jetë opozitë në Qytetin e Shkupit, shumicën e re e formon VMRO-ASH-AAA dhe Levica”, tha Mickoski.

Continue Reading

Aktuale