Connect with us

Lajme

Gostivar/ Plagosen dy gra në një dasmë

Published

on

Dy gra janë plagosur nga krismat në një aheng familjar në Gostivar ku i dyshuar për lëndimin e tyre është vetë nikoqiri i dasmës.

Menjëherë pas incidentit dy gratë janë shtruar për kurim në spitalin e Gostivarit, ndërsa personi i dyshuar për gjuajtje me armë zjarri është privuar nga liria. Incidentin e ka konfirmuar Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë.

“Gjysmë ore pas mesnatë në oborrin e shtëpisë familjarë të B.H. (53), derisa ka zgjatur ceremonia e dasmës, ka pasur krisma me armë zjarri. Në rrethana ende të pa zbardhura deri në fund ka ardhur deri te lëndimi i dy grave të cilat kanë marrë pjesë në këtë ahend. Të plagosurat H.I.(44) dhe M.M.(35) janë dërguar në spitalin e përgjithshëm ‘Ferid Murat’ të Gostivarit ku është ofruar trajtimi mjekësor. Mëngjesin e sotëm, në vendin e ngjarjes ekipe të hetuesisë dhe prokurori publik kanë kryer hetime dhe po punohet në zbardhjen e rastit”, thonë nga SPB Tetovë,.

Ditë më para, një rast të tillë incidental,  ka ndodhur edhe në tetovë ku ngelën të plagosur dy persona.

Për të parandaluar këtë dukuri të pakuptimtë, vlen që të informohen qytetarët se sipas SPB të Tetovës, për krismat me armë zjarri nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme, gjobat arrijë deri në 500 euro./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale