Connect with us

Sport

Feronikeli shkarkon teknikun nga Shkupi, Zekirija Ramadani

Published

on

Strategu shkupjan, Zekirija Ramadani nuk do të jetë më pjesë e Feronikelit të Kosovës, me të cilën skuadër edicionin e kaluar u shpall kampion, njofton “infOSport.mk”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja e klubit nga Drenasi, të cilët komunikojnë ndërprerjen e bashkëpunimit me ish teknikun e FC Shkupit.

“Kështu është vendosur pas një mbledhje të klubit me presidentin, Naser Ramaj, duke analizuar gjendjen e klubit dhe rezultatet e fundit. E falënderojmë Ramadanin për bashkëpunimin tejet korrekt dhe i dëshirojmë shumë sukses në vazhdimin e karrierës”,shkruhej në njoftimin e Feronikelit.

Ramadani përveç titullit kampion me Feronikelin, ai edicionin e kaluar fitoi edhe Kupën e Kosovës, mirëpo si duket aventura e shkurtë europiane ka bërë që palët të ndajnë rrugët.

Vlen të theksohet se Ramadani ishte trajneri i parë historik i Feronikelit që drejtoi skuadrën kosovare në garat e europiane, ku fillimisht u eliminua nga skuadra uellsiane e Nju Seints në kuadër të Ligës së Kampionëve, që më pas të eliminohet edhe në kuadër të raundit të dytë eliminatorë të Liga Europa nga skuadra e njohur sllovake e Slovan Bratislava.

Continue Reading

Sport

Autogoli më qesharak i javës shënohet në takimin Shakhtar – Real Madrid (Video)

Published

on

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në avantazh ndaj Shakhtarit.Ishte mbrojtësi, Sergi Krystov që realizoi autogol për ta kaluar Realin në avantazh në këtë duel, shkruan GazetaBlic Sport.

Rezultati aktual i takimit është 0-1.

Ja autogoli qesharak

V I D E O

Continue Reading

Sport

Ajax – Dortmund, formacionet zyrtareAjax – Dortmund, formacionet zyrtare

Published

on

Sonte zhvillohet derbi në grupin C të Ligës së Kampionëve.

Ajax dhe Borussia Dortmund do të ballafaqohen nga ora 21:00.

Të dyja ekipet kanë bilanc perfekt pas dy ndeshjeve të para dhe kanë nga gjashtë pikë të grumbulluara.

Pritet një përballje e zjarrtë sonte pasi të dyja skuadrat do të mudnohen të dalin në krye të tabeles.

Formacioni i Ajaxit: Pasveer, Timber, Alvarez, Gravenberch, Tadic, Antony, Mazraoui, Blind, Martinez, Haller, Berghuis

Formacioni i Dortmundit: Kobel, Hummels, Akanji, Brandt, Meunier, Witsel, Malen, Bellingham, Schulz, Reus, Haaland /Lajmi.net/

Continue Reading

Sport

Gjest i pahijshëm u Gjokoviqit, refuzon të tregoj të vërtetën!

Published

on

Novak Gjokoviq mund të heqë dorë nga objektivi për të fituar Grand Slam-in në Australian Open, pasi kreu i shtetit të Victorias vendosi që në këtë kompeticion të marrin pjesë vetëm tenistët që janë vaksinuar.

Tenisti serb nuk zbuloi nëse është vaksinuar apo jo, por deklaroi se e sheh si të tepruar gjykimin e njerëzve nga fakti nëse e kanë bërë apo jo vaksinën, ndaj u shpreh se do të vendosë shumë shpejt mbi pjesëmarrjen ose jo në Australian Open.

“E vërteta është se nuk e di nëse do të konkurroj, pasi situata nuk është e mirë.

Brenda 2-3 javësh do të marrim një vendim final. Më duket e tmerrshme që shoqëria të gjykon në bazë të një vaksine. Nuk dua të marr pjesë në një luftë mediatike dhe as nuk dua të tregoj nëse e kam bërë apo jo vaksinën”, deklaroi Gjokoviq.

Continue Reading

Aktuale