Connect with us

Spektakël dhe Yje

Eliza Dushku u bë nënë e një djali

Published

on

Aktorja e njohur shqiptare, Eliza Dushku të shtunën është bërë nënë për herë të parë.

Ajo dhe bashkëshorti i saj, Peter Palandjian janë bërë prindër të një djali, të cilin e pagëzuan me emrin,Philip Bourne Dushku Palanjian.

Me anë të një postimi nëInstagram, Eliza ka folur për herë të parë pasi u bë nënë, ku ka treguar edhe disa detaje rreth vogëlushit të saj.

Aktorja pasi e mori epitetin e të bërit nënë ka shprehur dashurinë për burrin e saj familjen si dhe shoqërinë.

“Përshëndetje, po, djali ynë i bukur erdhi në Beantown, Philip Bourne Dushku Palandjian (do ta quajmë Bourne si në qytetin Cape Cod vs Jason), Ne jemi thjesht mirënjohës dhe të kënaqur dhe ju falënderojmë të gjithëve për ndarjen e këtij rrugëtimi emocionues me ne”, ka shkruar ajo ndër të tjera.

 

View this post on Instagram

 

♥️

A post shared by Official Eliza Dushku (@elizadushku) on

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Dafina Zeqiri me skena proteste në klipin e ri “Vet e lype” me MC Kreshën

Published

on

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka pak kohë që ka publikuar albumin e saj më të ri, “Dafinë Moj”.

Tani ajo është duke vizualizuar me klipe disa nga këngët më të spikatura të albumit dhe në radhë është bashkëpunimi me MC Kreshën, i titulluar “Vet e lype”.

Këngëtarja ndau të enjten me ndjekësit e saj në Instagram disa pamje nga xhirimet e klipit të ri, i cili duket se do të jetë mjaft i veçantë.

Duke qenë se kënga ka për tematikë fuqizimin e vajzave, i tillë është menduar edhe koncepti i videos muzikore.

Në fotografitë e publikuara nga xhirimet, Dafina mund të shihet e përkrahur nga plot femra në një protestë me banderola në duar.

Ndërkohë, në një tjetër imazh, këngëtarja shihet aq e revoltuar sa e tregon nervozizmin e saj edhe ndaj policit.

“Të premten, 18:00, ‘Vet e lype’ me MC Kreshën”, ka shkruar Zeqiri në mbishkrimin e fotografive në Instagram.

Përndryshe, nga albumi “Dafinë Moj”, ajo ka të vizualizuara me klipe edhe këngët “Karma” dhe “Llafe llafe” (bashkëpunim me Lyrical Son). /Telegrafi/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Kjo është sozia e Kim Kardashian që po çmend internetin

Published

on

By

Kjo është sozia e Kim Kardashian që po çmend internetin

Një vajzë është bërë e njohur falë ngjashmërisë së madhe që ka me Kim Kardashian.

Megjithëse Sonia Ali ka arritur një numër të madh ndjekësish si influencuese, vëmendjen më të madhe e ka marrë nga ngjashmëria e frikshme që ka me yllin amerikan.

Atë e ngatërrojnë shpesh me nënën e katër fëmijëve duke e cilësuar si kloni i saj. Sonia ka lindur në Londër, por tani është e vendosur në Dubai. Dhe motra e saj, Fyza, është krahasuar me Kylie Jenner në të kaluarën.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Gati një vit larg Shqipërisë, Stresi rikthehet në Tiranë (Foto)

Published

on

Stresi është kthyer në Shqipëri, pas muajsh që ndodhej në arrati.

Ai ka publikuar në Instagram, një video nga aeroporti i Tiranës ku prindërit dolën për ta pritur.

Disa muaj më parë Stresi paralajëmroi rikthimin, duke kërcënuar publikisht dhe ofenduar me fjalë banale të gjithë ata që nuk e kanë mbështetur duke ofenduar.

“Kaluan shpejt 7 muaj menduan që s’do kthehem hahahaha. Shihemi këtë muaj, kur ju që nuk latë gjë pa thënë për mua dijeni që do ju q***”, shkroi reperi në postimin e tij.

V I D E O

Continue Reading

Aktuale