Connect with us

Foto

Luksi i shfrenuar i VIP-ave shqiptarë, si i kaluan pushimet mijëra euroshe(FOTO)

Published

on

Nga Blendi Fevziu tek Arbana Osmani duket se të gjithë personazhet e shoëbiz-it shqiptar kanë zgjedhur të shkojnë në Mykonos.

Ishulli i famshëm grek, Mykonos njihet për jetën e shfrenuar mes luksit, dhe VIP-a nga e gjithë bota zgjedhin të vizitojnë këtë destinacion që ngjan me një parajsë. Bardhësia që karakterizon të gjithë shtëpitë e ishullit, me një arkitekturë unike dhe pozicionimi shkallë-shkallë, falin një pamje madhështore.

Por, sikurse është një destinacion i lakmuar aq është dhe i shtrenjtë! Një natë në Mykonos kap shifra të ‘çmendura’ për njerëz të thjeshtë. Vlera minimale 1 mijë euro për një dhomë hoteli, e bën të lakmuar por të paarrirë.

Duket se VIP-at shqiptarë e kanë të parin në listë kur bëhet fjala për të pushuar gjatë sezonit veror. Ujrat e kaltra më një magji ngjyrash dhe restorantet e clubet luksoze, shoqëruar me arkitekturën e pahasur në asnjë vend tjetër, por edhe Nusreti( kuzhinieri i famshëm me stilin e tij të veçantë) janë tundimet që bëjnë të bien pre njerëzit ‘e pasur’ të Shqipërisë.

1.Arbana Osmani dhe i dashuri i saj Eduart Grishaj zgjodhën të kalonin disa ditë të bukura në Mykonos dhe e nisën sezonin e udhëtimeve me këtë destinacion.

 

2.Pas Maçu Piçut në Amerikën Latine, Blendi Fevziu ka zgjedhur të arratiset disa ditë në Mykonos. Si duket dhe moderatori i njohur u tundua nga fotot e shumta që qarkullojnë mes VIP-ave shqiptarë.

3.Ilda Bejleri shkoi me helikopter privat në Mykonos dhe ndau foto nga ishulli luksoz ku duket se po shijon ditët e nxehta të verës.

 

4.Adrola Dushi, e cilësuar si një ndër modelet më të bukura shqiptare u shfaq në Mykonos dhe zgjodhi të kalojë një pjesë të pushimeve në vendin e preferuar.

 

5.Rashel Kolaneci, ish-velina e Xing-ut që mori vëmendje për format e saj të bëshme, nuk rreshtet së pushuari në Mykonos, që duket se e ka bërë si një udhëtim të natyrshëm.

6.Arjola Shehu nuk linte dot pa provuar dorën e Nusretit që me delikatesë e ushqeu me dorën e tij bukuroshën e ekranit shqiptar.

 

View this post on Instagram

 

Na ushqeu Nusretiii 😍🤪❤️❤️ #saltbae

A post shared by Arjola Shehu (@arjola_shehu) on

7.Dorina Mema, sportistja seksi bashkë me të bijën prej ditësh ndodhen në Mykonos ku bëjnë një jetë luksi të shfrenuar.

8.Viola Spiro që mezi e kishte pritur të provonte hedhjen e kripës si Nusreti, dhe ka vizituar restorantin e tij në Mykonos.

9.Armina Mevlani ishte në Mykonos për disa ditë, prej ku postoi dhe fotot e saj të nxehta!

10.Lori Hoxha e ka të përvitshme që disa ditë t’i kalojë në ishullin e luksit që për shumë shqiptarë është një ëndërr.

 

 

BURIMI: Dosja.al

Continue Reading

Foto

Qytetarët protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës

Published

on

By

“Asnjë cent ma shumë”, është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila po mbahet në Prishtinë.

Në këtë protestë do të kërkohet të mos aprovohet bllok tarifa e propozuar nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) dhe që të nacionalizohet Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS).

Deri më 28 janar 2022, ZRRE-ja ka hapur diskutimi publik për tarifat e reja të rrymës.

Ndërsa, kryesuesi i Bordit të ZRRE-së, Ymer Fejzullahu për katër orë ka raportuar në Komisionin për Ekonomi e ku e ka arsyetuar propozimin për shtrenjtimin e rrymës nga 1 shkurti 2022 deri më 1 mars 2023, i cili tha se kanë qenë të obliguar për këtë.

“ZRRE duke u bazuar në legjislacionin në fuqi ka prezantuar raportin konsultues për caktimin e tarifave. Të gjithë e dimë që kriza energjetike e ka përfshirë të gjithë Evropën, ashtu që edhe Kosova nuk është imune ndaj krizës, ka qenë e nevojshme edhe shqyrtimi i tarifave sipas mandatit që e kemi”, ka thënë Fejzullahu.

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka propozuar që të rikthehen bllok-tarifat e energjisë duke propozuar që çmimi i energjisë për ata që konsumojnë mbi 600 kWh të dyfishohet. /Telegrafi/

Continue Reading

Foto

U akuzua për tradhti, Alvisa del me një reagim të gjatë – ja çfarë thotë për Bashkimin

Published

on

By

Pasi u përfol gjerë e gjatë tradhtia nga ana e Alvisës si arsye për ndarjen me Bashkimin, ka reaguar kjo e fundit.

Në Instagram, ajo ka mohuar një gjë të tillë, sipas saj koha do të vërtetojë çdo gjë.

Ndërsa thekson se e vlerëson Bashkimin dhe s’do ta hedh kurrë poshtë, ashtu siç ka deklaruar edhe Bashkimi për Alvisën.

Continue Reading

Foto

“Shfaqet” fytyra e perëndisë Neptun, fotoja që po bën xhiron e botës

Published

on

By

Bregdeti i Sussex-it Lindor është përfshirë nga një stuhi orët e fundit, duke ngritur dallgë të mëdha.

Por, ajo që ka tërhequr vëmendjen e mediave është fotografia e bërë nga Jeff Overs në Newhaven, ku një nga dallgët “shfaqet” fytyra e perandorisë së lasht romake, Neptun.

Fotoja e bërë nga BBC, ka tërhequr vëmendjen e shumë qytetarëve në botë, të cilët e kanë shpërndarë atë në rrjetet sociale./Opinion.al

Continue Reading

Aktuale