Connect with us

Lajme

Ku do i kalojnë pushimet politikanët shqiptarë (video)

Published

on

Një sesion parlamentar i pazakontë u mbyll këtë korrik. Pas përplasjeve në parlament, protestave në shesh, djegies së mandateve nga deputetët e opozitës dhe zgjedhjeve vendore, tashmë për politikanët është koha e pushimeve. Opozita jashtë Kuvendit paralajmëroi një verë jo të qetë. Ndërsa kryeministri Rama porositi të tijët të qëndrojnë brenda vendit, për të qenë gati për çdo të paparashikuar politike.

“Nuk është urdhër, është një rregull etik që ne e kemi vendosur bashkërisht. Unë jam njohur vonë, këto 6 muaj, me këtë rregull etik dhe natyrisht që kam detyrimin që ta zbatoj si rregull”, deklaroi zv/kryeministri Erion Braçe.

Dhe porosia mesa duket do të përmbushet. E jo vetëm nga socialistët. Ka nga ata deputetë që nuk shkëputen dot nga puna. Me një president për të shkarkuar dhe shumë anëtarë gjykatash jo funksionale për të votuar, sesioni i ri plenar prit të jetë intensiv.

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale