Connect with us

Lajme

Joveski: Propozimet e VMRO-së për fatin e PSP-së janë iracionale

Published

on

Prokurori i Shtetit, Ljubomir Joveski në një intervistë në TV24 ka thënë se ideja e VMRO-DPMNE për të gjitha procedurat hetimore të hapura nga PSP-ja t’i dorëzohen prokurorisë që udhëheq ai, janë iracionale, shkruan in7.

“Kjo nuk është zgjidhje racionale, por kjo nuk do të thotë se është e pamundur. Sidoqoftë, mendoj se në një situatë të tillë, sipas juridiksionit, shumica e rasteve do të përkonin pikërisht me prokurorinë e re për ndjekjen të krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë, dhe unë nuk shoh ndonjë pikë tjetër për një vendim të tillë, me përjashtim të procedurës që do të vonohet “. ka thënë Joveski.

Ndërkaq Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar se këtë fundjavë do të shqyrtojë propozimin e Miskoskit. Fati i PSP-së konsiderohet të jetë pyetja e fundit e hapur përpara se vendet anëtare të BE në tetor të vendosin për fillimin e negociatave për pranimin e Maqedonisë së Veriut në BE.

Nëse pajtohen partitë politike, Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka thënë se ligji mund të miratohet në fillim të muajit shtator./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale