Connect with us

Lajme

Zaev: Opozita mund të propozojë edhe Gruevskin për prokuror

Published

on

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev duke iu përgjigjur pyetjes së deputetit shqiptar nga rradhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri, nëse prokurori publik do të zgjidhet me propozim të opozitës, ka thënë se nëse i japim mundësi opozitës që të propozojë prokuror publik besoj se do ta propozojnë edhe Nikolla Gruevskin, sepse gjithçka që po bëhet për momentin është që të bllokohet drejtësia, transmeton in7.

“Me sjelljen e këtillë të opozitës me propozimet e këtilla për prokuror publik nuk shoh se do t’u jepet mundësi. Ta propozojmë Vladimir Pançevskin, njeri i cili në gjithë mandatin e tij ua ka dhënë lëndët gjykatësve strikt të përzgjedhur, person që e ka keqpërdorur ligjin dhe sistemin për shpërndarje të lëndëve, që të mos ketë drejtësi në vend. Këshilli gjyqësor e vërteton atë dhe e sjellë sanksionin për të. PSP ka mandat deri më 15 shtator të vitit 2020 dhe kjo do të funksionojë për shkak se kemi garantuar të ardhme me këtë mandat. Besoj se ashtu siç presin qytetarët tanë, siç kanë biseduar grupet punuese, madje edhe disa herë siç kemi biseduar me Mickovskin do t’i vendosim punët dhe përfundimisht këtë ligj do ta votojmë”, ka thënë Zaev.

 

 

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale