Connect with us

Argëtim

Ohrid Calling 2019, vazhdon tradita e festave të Avalon

Published

on

Tradita e festave verore të organizuara nga Produksioni Avalon, vazhdon edhe këtë vit në Ohër.

Nga 1 deri në 4 Gusht 2019 në Ohër keni mundësi të bëheni pjesë e festës më të madhe verore në vend. Të rinj e të reja nga gjithë Ballkani pritet ti shtojnë atmosferën kësaj maratone që po zhvillohet prej disa vitesh në Ohër.

Këtë vit ka ndryshuar lokacioni i festës. Nga vendi tradicional, për këtë verë, Ohrid Calling do të tranferohet tek Kazerma e vjetër e ushtrisë, pak minuta larg qendrës së qytetit, shkruan in7.

Dixhej të njohur botëror do të argëtojnë gjatë 4 netëve të kësaj maratone festive.

Nata e parë fillon me Steve Aoki, dixhej me renome botërore. Në natën e dytë vjen po aq i njohuri, Fedde Legrand, ndërsa në natën e tretë për atmosferën do të kujdeset dyshja e njohur Vini Vici.

Kjo maratonë mbyllet me finalen e madhe më 4 Gusht, ndërsa për kënaqësinë e publikut do të kujdeset i talentuari Robin Shulz.

Biletat dhe për rezervime duhet të drejtoheni tek Avalon, përmes ueb faqes së tyre, avalon.mk. /in7.tv/

 

 

Continue Reading

Argëtim

Ky është aksidenti më qesharak me makinë në botë (Video)

Published

on

Një kamera sigurie ka regjistruar momentin kur dy makina duke u kthyer në mbrapa për të dalë në një rrugë me dy drejtime, përplasen me njëra-tjetrën.

Skena ka ndodhur, sikur të ishte me regji, në një mënyrë të sinkronizuar në mënyrë perfekte siç shihet në video, jashtë një servisi makinash në Sao Paolo të Brazilit.

Continue Reading

Argëtim

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Published

on

By

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Ky është momenti tronditës kur një spektatore në një garë çiklizmi doli në pistë pak para vijës së ‘finishit’ dhe u përplas me kampionin e mundshëm të garës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tifozët që ishin të pranishëm dëgjohen duke bërtitur derisa gruaja dhe çiklisti përplasen në tokë.

E gjithë ngjarja u fimua të shtunën.

Incidenti besohet se ndodhi në eventin e çiklizmit Condaca Salmor në El Hierrro në ishujt Kanarie, Spanjë.

Pamjet tregojnë çiklistin duke shkuar drejt vijës së finishit pasi bëri rrugë prej 55 miljesh.

Përplasja bëri që të dy të përplasen në tokë, derisa çiklisti humbi garën.

Si pasojë e këtij incidenti, gruaja pësoi lëndime të lehta, çiklisti pësoi lëndim të lehtë të kokës dhe u dërgua për trajtim në spital. /Telegrafi/

Continue Reading

Argëtim

Qëndroi ulur në akull 3 orë për të thyer rekordin Guinness (VIDEO)

Published

on

By

Një burrë lituanez vuri në provë qëndrueshmërinë e tij duke kaluar 3 orë e 1 minutë i zhytur deri në qafë në akull, për të thyer Rekordin Botëror Guinness.

Valerjan Romanovski e rrëmbeu rekordin Guinness për qëndrueshmërinë më të gjatë të kontaktit të plotë të trupit me akullin, duke u ngjitur në një enë qelqi të mbushur me kube akulli në sheshin kryesor në qytetin historik të Vilniusit në Lituani.

Përfaqësuesit e Guinness ishin në dispozicion për të monitoruar përpjekjen, e cila zgjati 3 orë e 1 minutë. Ata thanë se do të duhet pak kohë për ta verifikuar rekordin në fjalë.

Rekordi aktualisht mbahet nga entuziastja franceze e qëndrueshmërisë, Romaine Vandendorpe, e cila kaloi 2 orë e 35 minuta e zhytur në akull në dhjetor 2020.

Continue Reading

Aktuale