Connect with us

Lajme

Gerovski del me emra të rinj për skandalin “Zhvatja”

Published

on

Gazetari Branko Gerovski në kolumnën e tij të fundit ka zbuluar emra të rinj të pushtetit, që sipas tij kanë marrë reket nga biznizmenë në Maqedoni, duke i shantazhuar me “bomba”.

Në stilin e tij, Gerovski ka përdorur nofka për të përshkruar të involvuarit.

Në këtë kontekst ai ka përmendur Zhakin, Kokin (sërish), Xhekin,

“Zhaki, facë e rëndësishme në biznesin e telokuminikimeve ka dhënë deklaratë atje ku duhet se Koki ia ka zhvatur 400 mijë euro, prej të cilave 300 mijë euro i ka marë për Kokin, kurse 100 mijë euro për Rakin, njeri i rëndësishëm nga puhshteti. Kështu ka thënë Zhaki”, shkruan Gerovski.

Si nofka të reja të pushtetarëve që mund të jenë të përzier në korrupsion, Gerovski ka përmendur Kakin, Zakin, Trikin, Rakin, Shekin, Xhekin dhe Zhakin.

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale