Connect with us

Lajme

Presidenti Pendarovski nuk do të amnistojë Zaevin ose bashkëpunëtorët, nëse kryejnë shkelje

Published

on

Presidenti Stevo Pendarovski në intervistë për “Radio Evropa e Lirë” tha se po përpiqet për pajtim, ndërsa për vërejtjet e OBRM-PDUKM-së se pajtimin e shohin si një amnisti për kryeministrin Zaev dhe të tij, Pendarovski tha se nuk ka ndërmend të amnistojë Zaevin ose miqtë e tij të ngushtë nëse ata kanë kryer krim.

“Unë edhe atëherë në ato biseda që kishim në disa forume informale, e përcolla qëndrimin tim dhe nuk është aspak e vështirë për mua të them tani dhe publikisht, nëse kjo është problem, dyshoj se prapa pajtimit unë shikoj amnisti për Zaevin dhe të bashkëpunëtorët e tij, nëse është e nevojshme, mund të them publikisht se nuk kam ndërmend edhe në pesë vitet e ardhshme të amnistojë Zoran Zaevin nëse ai ka kryer krim ose kush të jetë ndonjë nga bashkëpunëtorët e tij të ngushtë në parti apo në qeveri nëse kanë bërë krim. Mund ta them këtë dhe ta mbaj atë deri në fund të mandatit”, thotë Pendarovski.

Telegrafi

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale