Connect with us

Lajme

Wizz Air njoftim i rëndësishëm për pasagjerët nga Shkupi

Published

on

Për arsye operacionale, sportelet e kontrollit mbyllen saktësisht 60 minuta para fluturimit tuaj nga aeroporti ndërkombëtar i Shkupit.

Prandaj, planifikoni të arrini në aeroport në përputhje me rrethanat, në mënyrë që të keni kohë të mjaftueshme për regjistrimin dhe / ose kontrollin e bagazhit.

Pas regjistrimit, menjëherë vazhdoni në pikat e kontrollit të sigurisë.

Te portat duhet të jenë të pranishëm për hyrje në avion jo më vonë se 30 minuta para kohës së planifikuar të fluturimit.
Për të bërë një kontroll më të efektshëm, siguroheni që është gjithçka në rregull me dokumentin e udhëtimit.

Ju lutem vini re se Wizz Air ka një politikë të rreptë lidhur me bagazhet e lejueshme. Nuk mund të garantojmë që të gjitha pjesët e bagazheve të dorës do të vendosen në kabinën e pasagjerëve të avionit. Kur të arrihet numri maksimal i bagazheve në kabinën e avionit, për lehtësinë tuaj dhe në mënyrë që avioni të fluturojë në kohë, bagazhi juaj mund të vendoset në pjesën për bagazhe të avionit.

Nëse nuk arrini në kohë për të hyrë në aeroplan, bagazhi juaj do të shkarkohet dhe avioni do të fluturojë pa ju.

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale