Connect with us

Sport

Barcelona, ofron 6 lojtarë dhe 100 milionë euro për Neymar.

Published

on

Klubi i Barcelonës bën ofertën tunduese për të rikthyer në Camp Nou sulmuesin brazilian Neymar.

Klubi katalanas ka bërë një ofertë të jashtëzakonshme për të bërë të mundur sjelljen e sulmuesit brazilian në Camp Nou.

Barcelona ofron 90 milionë paundë dhe një listë prej gjashtë lojtarësh, Samuel Umtiti, Philippe Coutinho, Ousmane Dembele, Ivan Rakitic, Nelson Semedo dhe Malcom, ku klubi i PSG-së mund të zgjedhë dy lojtarë.

Neymar ka shënuar 103 gola në 182 paraqitje për gjigandët spanjollë gjatë katër sezoneve para se të bashkohej me klubin e PSG-së për rekordin 200 milionë paundë.

Sulmuesi Neymar ka sinjalizuar synimin e tij për t’u rikthyer në Barcelonë pas një mungese dy vjeçare.

Klubi i PSG nuk pranon që sulmuesin ta trasferojë me një shifër të ulët pas tarifës së çmendur që kanë paguar për të.

GazetaObserver

Continue Reading

Sport

Alaba: Unë gjithmonë doja kalimin te Reali

Published

on

Mbrojtësi David Alaba ka folur për periudhën që është duke kaluar te Real Madrid.

Austriaku pas një dekade te Bayern Munich kaloi te gjiganti spanjoll si agjent i lirë, transmeton lajmi.net.

Gjatë një bisedë me Kroos, Alaba foli për eksperiencën e re te Reali.

“Shumë njerëz ndërprenë lamtumirën time te Bayern në mënyrën e tyre”.

“Kam shpjeguar shumë herë arsyet e largimit. Kam pasur oferta të tjera gjithashtu, por e kam bërë të qartë se nëse largohesha do ishte vetëm për Realin”.

“Adaptimi në Spanjë menjëherë ishte pozitivë”, deklaroi ai.

Ndërkohë, ishte Barcelona që provoi ta transferonte Alaba, por ky i fundit refuzoi t’i bashkohej skuadrës blaugranase.

Continue Reading

Sport

10 favoritët për Topin e Artë, cili do ta fitojë

Published

on

Topi i Artë këtë vit do të jepet pas një pauzeprej 1 viti si pasoje e C ovid-19.

France Football do jap trofeun më prestigjiozë në botë, Topin e Artë, për më të mirin e vitit 2021.

Lionel Messi shihet favorit pas suksesit me Argjentinën në Kupën e Amerikës me 45%.Ndërkohë, Cristiano Ronaldo zë vendin e 6 me 5% shanse për të fituar.

1.Lionel Messi – 45 për qind

2.Robert Lewandowski – 20 për qind

3.Karim Benzema – 15 për qind

4.Jorginho – 8 për qind

5.Kevin de Bruyne – për qind

6.Cristiano Ronaldo – për qind

7.N’Golo Kante – 1 për qind

8.Ruben Dias – Më pak se 1 për qind

9.Romelu Lukaku – Më pak se 1 për qind

10.Mohamed Salah – Më pak se 1 për qind.

Continue Reading

Sport

Pas rinovimit së Pedrit, Barcelona e do transferimin e yllit të Valencias

Published

on

Barcelona është ende duke punuar në rinovimin e kontratës së disa yjeve, por kjo nuk i ndalon që të mos shohin përforcime gjithashtu.

Emri më i fundit që nuk është për herë të parë, është Jose Gaya i rivalit, Valencia.

Spanjolli ka zhvilluar më shumë se 200 ndeshje për Valencian dhe është kapiten vetëm në moshën 26-vjeçare.

Nënshkrimi me të nuk do jetë e lehtë, por ashtu siç e transferuan Jordi Alban, Barcelona beson që do e bind dhe Gaya.

Sipas Mundo Deportivo, negociatat për rinovimin e Gayas nuk janë duke shkuar mirë, me kontratën që i skadon në vitin 2023.

Para nënshkrimit me Gaya, blaugranasit fillimisht duhet të bëjnë disa shitje.

Continue Reading

Aktuale