Connect with us

Foto

Elvana Gjata zbulon prapaskenat më komike të koncertit (FOTO)

Published

on

Gjithmonë pas një pune të madhe për një videoklip, koncert apo shfaqje prapaskenat janë pjesa më e lodhshme por gjithashtu dhe e bukur që publikut i humb.

Tani është bërë trend që shpesh herë vipat të publikojnë prapaskenat e punës së tyre të lodhshme si rrjedhojë edhe e interesit të fansave.

Më 15 kjorrik në sheshin “Skënderbej” u mbajt një ndër koncertet më të mëdha ku pjesë e të cilit ishte dhe këngëtarja Elvana Gjata.

Këngëtarja ka zbuluar me anë të një postimi në ‘Instagram’ se çfarë ndodh realisht ne prapaskenat e një koncerti. “Në fillim po merrnim poza, pastaj na thirrën për të dalë në skenë”,- ka shkruar artistja bashkangjitur fotove të ndryshme që ka publikuar ku dallohet se nga nxitimi janë fotografuar duke vrapuar. Në një prej fotove duket qartë se Elvana dhe grupi i saj i baletit janë shtrirë në tokë.

Mesa duket përveç nxitimit grupi i artistëve edhe janë argëtuar në vrullin e punës pak para se të dilnin në skenë. Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që Elvana zbulon momente nga prapaskenat e xhirimeve dhe daljeve të saj publike.

Pak para se këngëtarja të sillte në treg këngën me titull ‘Mike’ në bashkëpunim me Ledri Vulën dhe John Shahun, publikoi një video e cila u bë virale për dozat e humorit që kishte duke imituar mamanë e saj kur ajo ka qenë e vogël.

Continue Reading

Foto

Qytetarët protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës

Published

on

By

“Asnjë cent ma shumë”, është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila po mbahet në Prishtinë.

Në këtë protestë do të kërkohet të mos aprovohet bllok tarifa e propozuar nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) dhe që të nacionalizohet Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS).

Deri më 28 janar 2022, ZRRE-ja ka hapur diskutimi publik për tarifat e reja të rrymës.

Ndërsa, kryesuesi i Bordit të ZRRE-së, Ymer Fejzullahu për katër orë ka raportuar në Komisionin për Ekonomi e ku e ka arsyetuar propozimin për shtrenjtimin e rrymës nga 1 shkurti 2022 deri më 1 mars 2023, i cili tha se kanë qenë të obliguar për këtë.

“ZRRE duke u bazuar në legjislacionin në fuqi ka prezantuar raportin konsultues për caktimin e tarifave. Të gjithë e dimë që kriza energjetike e ka përfshirë të gjithë Evropën, ashtu që edhe Kosova nuk është imune ndaj krizës, ka qenë e nevojshme edhe shqyrtimi i tarifave sipas mandatit që e kemi”, ka thënë Fejzullahu.

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka propozuar që të rikthehen bllok-tarifat e energjisë duke propozuar që çmimi i energjisë për ata që konsumojnë mbi 600 kWh të dyfishohet. /Telegrafi/

Continue Reading

Foto

U akuzua për tradhti, Alvisa del me një reagim të gjatë – ja çfarë thotë për Bashkimin

Published

on

By

Pasi u përfol gjerë e gjatë tradhtia nga ana e Alvisës si arsye për ndarjen me Bashkimin, ka reaguar kjo e fundit.

Në Instagram, ajo ka mohuar një gjë të tillë, sipas saj koha do të vërtetojë çdo gjë.

Ndërsa thekson se e vlerëson Bashkimin dhe s’do ta hedh kurrë poshtë, ashtu siç ka deklaruar edhe Bashkimi për Alvisën.

Continue Reading

Foto

“Shfaqet” fytyra e perëndisë Neptun, fotoja që po bën xhiron e botës

Published

on

By

Bregdeti i Sussex-it Lindor është përfshirë nga një stuhi orët e fundit, duke ngritur dallgë të mëdha.

Por, ajo që ka tërhequr vëmendjen e mediave është fotografia e bërë nga Jeff Overs në Newhaven, ku një nga dallgët “shfaqet” fytyra e perandorisë së lasht romake, Neptun.

Fotoja e bërë nga BBC, ka tërhequr vëmendjen e shumë qytetarëve në botë, të cilët e kanë shpërndarë atë në rrjetet sociale./Opinion.al

Continue Reading

Aktuale