Connect with us

Spektakël dhe Yje

Albana Osmani flet për largimin e papritur nga Top Channel

Published

on

Siç mund ta keni ndëgjuar, prej pak ditësh përflitet për një largim të Albana Osmanit nga Top Channel, televizion ku punoi për gati 15 vite. Ndonëse moderatorja nuk ka pranuar të prononcohej, në një sekuencë pyetje-përgjige me ndjekësit në Instagram, pothuajse konfirmoi gjithë ç’u tha pak ditë më parë nëpër media.

“A janë të vërteta këto që kanë shkruar portalet së fundmi?” e pyet dikush Osmanin. “Unë them gjithmonë ‘mos u merrni me llafe’. Njerëzit e mëdhenj janë ata që bëjnë diferencën nisur nga gjëra të vogla. Unë çmoj profesionistët dhe njerëzit besnik përreth meje” u përgjigj ajo.

Dje, me rastin e 15-vjetorit, Digitalb organizoi një koncert në sheshin “Skënderbej” ku përpos artistëve që performuan, një zonë VIP ishte rezervuar për të gjithë figurat e njohura të Top Channel dhe Digitalb, ku siç duket Albana nuk qe e pranishme. “I uroj shumë suksese. Histori e shkruar,” ishte komenti i saj në lidhje me pyetjen “pse s’je te koncerti Digitalbit”. “Platforma që mblodhi bashkë gjithë shqiptarët. Gëzohem që isha një dritë e llampës së madhe që foli shqip kudo. Suksese më tej!” shtoi ajo.

Folje si “isha” në vend të “jam” dhe frazë si “suksese më tej” ngrejnë sërish dyshime.

Sikur të mos mjaftonin, dikush e pyeti moderatoren në mënyrë më të drejtpërdrejtë për largimin nga Topi, ndërsa ajo foli për “sfida të tjera përpara”.

“Unë qëndroj në statusin më të lartë në botë. Jam fëmijë i Perëndisë së gjallë. Atij i jam mirënjohëse për talentet, dhuratat dhe mundësitë për të realizuar çdo ëndërr timen me punë, energji dhe gëzim. Personalisht më pëlqejnë shumë sfidat ndaj jam gjithmonë gati për gjëra të bukura! Ka kaq shumë përpara dhe jam e lumtur!”

Gjithashtu Albana u shpreh se përsa i përket rikthimit me një emision, “po shqyrton propozimet dhe ato që ka propozuar”. Sipas saj, rikthimi do të jetë së shpejti dhe do të ketë surpriza.

ANABEL

 

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Nusret jep leksione, kuzhinieri nis e tregon si e mban trupin në formë dhe dy ushqimet e domozdoshme (Video)

Published

on

Kuzhinieri i famshëm turk, Nusret Gokçe, ka dhënë më shumë informacion rreth vetes së tij dhe ushqimeve të tij të preferuara.

Kuzhinieri i famshëm krahasoi stërvitjen dhe dietën me një gjurmë gishtash, duke thënë se të dyja duhet të përshtaten për secilin person.

Duke marrë parasysh që ai fitoi famë duke shërbyer biftekë – nuk është për t’u habitur që kjo pjatë është diçka që ai konsumon disa herë në ditë.

Para çdo stërvitje, Nusret pi dy gota ujë me temperaturë dhome dhe ha katër kajsi. Së bashku me gjithë atë, ai pi një kapuçino.

Për mëngjes ha 250 gram biftek me thjerrëza dhe fasule, ndërsa për drekë ha perime të ziera dhe, përsëri, 250 gram biftek.

Pasdite, ai konsumon ekspres me kos rrushi, dhe për darkë ha sërish biftek, këtë herë me sallatë panxhar.

Restoranti i ri i kuzhinierit të famshëm Nusret është kritikuar për çmime shumë të larta

Nusret, i njohur më mirë si Salt Bae, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave dhe publikut britanik kohët e fundit për shkak të çmimeve të kripura në restorantin e tij të ri në Londër.

Kujtojmë që restorantet e tij, kanë çmime mjaft të larta, ndonjëherë edhe të tepruara me shërbimet që ofrojnë, çka ka bërë që klientë të ndryshëm edhe të ankohen./albeu.com/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

McGregor akuzohet se e grushtoi dhe i theu hundën DJ-it të njohur

Published

on

Një DJ italian tha se ylli i MMA Conor McGregor e goditi me grusht dhe i theu hundën në një festë në Romë.

Francesco Facchinetti dhe gruaja e tij i bënë akuzat në mediat sociale dhe thanë se ishin duke u shoqëruar me yllin, raportoi MMA Mania. Ishte disa orë pasi McGregor dhe partnerja e tij, Dee Devlin, pagëzuan djalin e tyre në Vatikan.

Facchinetti tha se ata ishin jashtë “duke u argëtuar” me McGregor për dy orë kur McGregor i ftoi ata në një festë tjetër. Kur DJ pranoi ftesën, McGregor e goditi me grusht në hundë dhe e theu atë, tha ai në një video në Instagram të përkthyer nga italishtja.

“Në orën 2.30 të kësaj nate unë u sulmova nga z. McGregor,” tha Facchinetti, përmes MMA Mania. “McGregor shumë i famshëm, i cili më goditi në gojë, më theu hundën para 10 dëshmitarëve, miqve dhe truprojave të tij. Ai më sulmoi pa motivim pasi folëm për më shumë se dy orë dhe gjithashtu u argëtuam së bashku. Mund të isha mbyllur dhe të mos i thosha asgjë askujt, por meqenëse jam këtu për ta thënë, duhet të them se ai person është vërtet i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”

“Ai do të qëndrojë në Itali deri më 26 tetor. Nëse e shihni qëndroni larg tij. Mos i afrohuni dhe kërkoni autografe sepse ai është një person i paqëndrueshëm dhe i rrezikshëm “.

Facchinette tha në mediat sociale se ai planifikon të padisë McGregor.

“Mora një grusht për asgjë. Ky grusht mund t’i shkonte kujtdo. Miqtë e mi, gruaja ime, apo shoqe të tjera. Kjo është arsyeja pse vendosa të padis Conor McGregor sepse ai është një person i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”/Prive.al/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Elhaid Cufi flet pas largimit nga BigBrother VIP

Published

on

Publiku vendosi që të premten e kaluar ta largoj nga “Big Brother VIP Albania”, Elhaid Cufin.

Cufi disa ditë pas largimit nga ky ‘reality show’ ka thënë ndoshta do të duhej të dilte pak nga vetja në mënyrë që të qëndronte në atë shtëpi.

“Ndoshta nuk qëndrova mjaftueshëm që të jepja ma shumë nga vetja. Ose mbase “duhet të dilja pak nga vetja, që të qëndroja ma gjatë” por nuk dal dot?”, ka shkruar Cufi.

Ai megjithatë ka falënderuar të gjithë ata që e kanë votuar.

Postimi i plotë

Falenderoj nga zemra @bigbrotheralb_vip qe me bani pjese e nji programi te tille.
Dhe pse isha i pari qe dola me deshiren e publikut, ju falenderoj gjithsecilin nga ju per qindra mesazhe te mira, e per votat qe me keni dergu. Ndoshta nuk qendrova mjaftushem qe te jepja ma shume nga vetja. Ose mbase “duhet te dilja pak nga vetja, qe te qendroja ma gjate” por nuk dal dot.

Nji perballje e tille me kamerat per mu nuk ishte e lehte, por une ne menyren teme e kam shiju dhe transmetova nji pjese te perditshmeris teme. Ndjehem me fat per aq sa qendrova.

FALEMINDERIT PER DASHURINE QE ME DHURONi

Continue Reading

Aktuale