Connect with us

Spektakël dhe Yje

Pamja po “çmend” rrjetin/ “Krimineli” më i bukur në botë fotografohet duke bërë simbolin e shqiponjës

Published

on

Jeremy Meeks është cilësuar si krimineli më i bukur në botë.
Kujtojmë këtu se dikur ai ka qenë i dënuar me të vërtetë dhe se kjo nuk është ndonjë nofkë që i është vendosur.
Meeks është një prej modelëve më të komentuar të momentit.
Së fundmi ai ka bërë një gjest për të cilin mund të thuhet se i ka bërë të gjithë shqiptarët të ndihen krenarë.
Ai është fotografuar duke bërë me duar simbolin e shqiponjës.
Modeli i njohur ka qenë pjesë e promovimit të një dyqani të ri parfumesh në Zyrih të Zvicrës.
Teksa është takuar aty me një shqiptar është ka bërë bashkë me të simbolin e shqiponjës me duar. Fotoja po bën tashmë xhiron e rrjetit.
/Agjensia e Lajmeve Sot News/
Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Nusret jep leksione, kuzhinieri nis e tregon si e mban trupin në formë dhe dy ushqimet e domozdoshme (Video)

Published

on

Kuzhinieri i famshëm turk, Nusret Gokçe, ka dhënë më shumë informacion rreth vetes së tij dhe ushqimeve të tij të preferuara.

Kuzhinieri i famshëm krahasoi stërvitjen dhe dietën me një gjurmë gishtash, duke thënë se të dyja duhet të përshtaten për secilin person.

Duke marrë parasysh që ai fitoi famë duke shërbyer biftekë – nuk është për t’u habitur që kjo pjatë është diçka që ai konsumon disa herë në ditë.

Para çdo stërvitje, Nusret pi dy gota ujë me temperaturë dhome dhe ha katër kajsi. Së bashku me gjithë atë, ai pi një kapuçino.

Për mëngjes ha 250 gram biftek me thjerrëza dhe fasule, ndërsa për drekë ha perime të ziera dhe, përsëri, 250 gram biftek.

Pasdite, ai konsumon ekspres me kos rrushi, dhe për darkë ha sërish biftek, këtë herë me sallatë panxhar.

Restoranti i ri i kuzhinierit të famshëm Nusret është kritikuar për çmime shumë të larta

Nusret, i njohur më mirë si Salt Bae, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave dhe publikut britanik kohët e fundit për shkak të çmimeve të kripura në restorantin e tij të ri në Londër.

Kujtojmë që restorantet e tij, kanë çmime mjaft të larta, ndonjëherë edhe të tepruara me shërbimet që ofrojnë, çka ka bërë që klientë të ndryshëm edhe të ankohen./albeu.com/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

McGregor akuzohet se e grushtoi dhe i theu hundën DJ-it të njohur

Published

on

Një DJ italian tha se ylli i MMA Conor McGregor e goditi me grusht dhe i theu hundën në një festë në Romë.

Francesco Facchinetti dhe gruaja e tij i bënë akuzat në mediat sociale dhe thanë se ishin duke u shoqëruar me yllin, raportoi MMA Mania. Ishte disa orë pasi McGregor dhe partnerja e tij, Dee Devlin, pagëzuan djalin e tyre në Vatikan.

Facchinetti tha se ata ishin jashtë “duke u argëtuar” me McGregor për dy orë kur McGregor i ftoi ata në një festë tjetër. Kur DJ pranoi ftesën, McGregor e goditi me grusht në hundë dhe e theu atë, tha ai në një video në Instagram të përkthyer nga italishtja.

“Në orën 2.30 të kësaj nate unë u sulmova nga z. McGregor,” tha Facchinetti, përmes MMA Mania. “McGregor shumë i famshëm, i cili më goditi në gojë, më theu hundën para 10 dëshmitarëve, miqve dhe truprojave të tij. Ai më sulmoi pa motivim pasi folëm për më shumë se dy orë dhe gjithashtu u argëtuam së bashku. Mund të isha mbyllur dhe të mos i thosha asgjë askujt, por meqenëse jam këtu për ta thënë, duhet të them se ai person është vërtet i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”

“Ai do të qëndrojë në Itali deri më 26 tetor. Nëse e shihni qëndroni larg tij. Mos i afrohuni dhe kërkoni autografe sepse ai është një person i paqëndrueshëm dhe i rrezikshëm “.

Facchinette tha në mediat sociale se ai planifikon të padisë McGregor.

“Mora një grusht për asgjë. Ky grusht mund t’i shkonte kujtdo. Miqtë e mi, gruaja ime, apo shoqe të tjera. Kjo është arsyeja pse vendosa të padis Conor McGregor sepse ai është një person i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”/Prive.al/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Elhaid Cufi flet pas largimit nga BigBrother VIP

Published

on

Publiku vendosi që të premten e kaluar ta largoj nga “Big Brother VIP Albania”, Elhaid Cufin.

Cufi disa ditë pas largimit nga ky ‘reality show’ ka thënë ndoshta do të duhej të dilte pak nga vetja në mënyrë që të qëndronte në atë shtëpi.

“Ndoshta nuk qëndrova mjaftueshëm që të jepja ma shumë nga vetja. Ose mbase “duhet të dilja pak nga vetja, që të qëndroja ma gjatë” por nuk dal dot?”, ka shkruar Cufi.

Ai megjithatë ka falënderuar të gjithë ata që e kanë votuar.

Postimi i plotë

Falenderoj nga zemra @bigbrotheralb_vip qe me bani pjese e nji programi te tille.
Dhe pse isha i pari qe dola me deshiren e publikut, ju falenderoj gjithsecilin nga ju per qindra mesazhe te mira, e per votat qe me keni dergu. Ndoshta nuk qendrova mjaftushem qe te jepja ma shume nga vetja. Ose mbase “duhet te dilja pak nga vetja, qe te qendroja ma gjate” por nuk dal dot.

Nji perballje e tille me kamerat per mu nuk ishte e lehte, por une ne menyren teme e kam shiju dhe transmetova nji pjese te perditshmeris teme. Ndjehem me fat per aq sa qendrova.

FALEMINDERIT PER DASHURINE QE ME DHURONi

Continue Reading

Aktuale