Connect with us

Argëtim

Historia e një burri, që i kishte humbur gruaja!

Published

on

Nje burre shkon në mbremje ne polici te beje nje denoncim:
– Jam shume i shqetesuar. Me ka humbur gruaja. Doli ne mengjes per pazar dhe nuk eshte kthyer.
– Ne na duhen disa te dhena. Sa e gjate eshte gruaja juaj?
– Nuk e kam matur ndonjehere.
– E dobet apo e shendoshe?
– Kur jemi njohur me duket ka qene e shendoshe.
– Ngjyra e syve?
– Ne fakt, nuk e kam vene re.
– Ngjyra e flokeve?
– Nuk me kujtohet cfare ngjyre i kishte kete jave.
– Cfare kishte veshur sot?
– E shoqerova te dera e shtepise, por nuk e vura re cfare kishte veshur.
– Doli ne kembe apo me makine?
– Doli me makine.
– Cfare makine ishte?
– AUDI A4, gri metalizato, motor benzine me tre cilindra me injektim direkt të karburantit, turbo me ftohje indirekte, kambio manuale me 5 marshe, pasqyra elektrike, ABS, frena dore elektrike, timon hidraulik, sensor parkimi, drita mjegulle, drita automatike, drita xenon, drita LED. Poshte, ne deren e djathte, mbrapa ka nje gervishje 2 cm…
– Ketu burri nuk fliste dot me dhe filloi te qaje me te madhe.
– Inspektori: Mos u shqetesoni zotni. Do ta gjejme patjeter makinen tuaj.

Continue Reading

Argëtim

Ky është aksidenti më qesharak me makinë në botë (Video)

Published

on

Një kamera sigurie ka regjistruar momentin kur dy makina duke u kthyer në mbrapa për të dalë në një rrugë me dy drejtime, përplasen me njëra-tjetrën.

Skena ka ndodhur, sikur të ishte me regji, në një mënyrë të sinkronizuar në mënyrë perfekte siç shihet në video, jashtë një servisi makinash në Sao Paolo të Brazilit.

Continue Reading

Argëtim

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Published

on

By

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Ky është momenti tronditës kur një spektatore në një garë çiklizmi doli në pistë pak para vijës së ‘finishit’ dhe u përplas me kampionin e mundshëm të garës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tifozët që ishin të pranishëm dëgjohen duke bërtitur derisa gruaja dhe çiklisti përplasen në tokë.

E gjithë ngjarja u fimua të shtunën.

Incidenti besohet se ndodhi në eventin e çiklizmit Condaca Salmor në El Hierrro në ishujt Kanarie, Spanjë.

Pamjet tregojnë çiklistin duke shkuar drejt vijës së finishit pasi bëri rrugë prej 55 miljesh.

Përplasja bëri që të dy të përplasen në tokë, derisa çiklisti humbi garën.

Si pasojë e këtij incidenti, gruaja pësoi lëndime të lehta, çiklisti pësoi lëndim të lehtë të kokës dhe u dërgua për trajtim në spital. /Telegrafi/

Continue Reading

Argëtim

Qëndroi ulur në akull 3 orë për të thyer rekordin Guinness (VIDEO)

Published

on

By

Një burrë lituanez vuri në provë qëndrueshmërinë e tij duke kaluar 3 orë e 1 minutë i zhytur deri në qafë në akull, për të thyer Rekordin Botëror Guinness.

Valerjan Romanovski e rrëmbeu rekordin Guinness për qëndrueshmërinë më të gjatë të kontaktit të plotë të trupit me akullin, duke u ngjitur në një enë qelqi të mbushur me kube akulli në sheshin kryesor në qytetin historik të Vilniusit në Lituani.

Përfaqësuesit e Guinness ishin në dispozicion për të monitoruar përpjekjen, e cila zgjati 3 orë e 1 minutë. Ata thanë se do të duhet pak kohë për ta verifikuar rekordin në fjalë.

Rekordi aktualisht mbahet nga entuziastja franceze e qëndrueshmërisë, Romaine Vandendorpe, e cila kaloi 2 orë e 35 minuta e zhytur në akull në dhjetor 2020.

Continue Reading

Aktuale