Connect with us

Argëtim

Del në shitje ishulli i Pablo Escobarit

Published

on

Ishulli privat Saddleback Cay në Exuma, Bahama, i cili është përdorur për të promovuar festivalin Fyre, i njohur si ahengu më i madh që kurrë nuk ka ndodhur, shitet për 12 milionë dollarë.

Ai mbahet mend për nga bukuritë natyrore, por edhe supermodelet e tilla si Bella Hadid dhe Kendall Jenner, të cilat promovuan spotet e tyre.

Ishulli ka qenë në pronësi edhe të narko-dilerit Pablo Escobar dhe besohet se është përdorur në rrugën e tij të trafikimit.

Ndonëse festivali ishte një mashtrim absolut, ishulli nuk mund të thuhet të jetë i njëjtë.

Ishull privat me mbi 14.000 metra katrore ka shtatë plazhe të mrekullueshme, shtëpinë kryesore dhe disa kasolle të vogël, dhe krenohet me peizazhet më të mira në botë.

Festivali luksoz, ndryshe, pësoi një fiasko të plotë – mijëra vizitorë të zhgënjyer për biletat e tyre, të cilat shpesh kanë paguar deri në 49,000 dollarë amerikanë, në vend të vendosjes luksoze në ishull, janë pritur në tenda dhe asnjë nga koncertet për të cilat ata paguan biletat nuk është mbajtur.

Sipërmarrësi Billy Mcfarland, u dënua me gjashtë vjet burg dhe gjobë prej 26 milionë dollarësh.

Continue Reading

Argëtim

Ky është aksidenti më qesharak me makinë në botë (Video)

Published

on

Një kamera sigurie ka regjistruar momentin kur dy makina duke u kthyer në mbrapa për të dalë në një rrugë me dy drejtime, përplasen me njëra-tjetrën.

Skena ka ndodhur, sikur të ishte me regji, në një mënyrë të sinkronizuar në mënyrë perfekte siç shihet në video, jashtë një servisi makinash në Sao Paolo të Brazilit.

Continue Reading

Argëtim

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Published

on

By

Spektatorja doli në pistën e një gare të çiklizmit pak para vijës së ‘finishit’ dhe përplaset me kampionin e mundshëm të garës

Ky është momenti tronditës kur një spektatore në një garë çiklizmi doli në pistë pak para vijës së ‘finishit’ dhe u përplas me kampionin e mundshëm të garës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, tifozët që ishin të pranishëm dëgjohen duke bërtitur derisa gruaja dhe çiklisti përplasen në tokë.

E gjithë ngjarja u fimua të shtunën.

Incidenti besohet se ndodhi në eventin e çiklizmit Condaca Salmor në El Hierrro në ishujt Kanarie, Spanjë.

Pamjet tregojnë çiklistin duke shkuar drejt vijës së finishit pasi bëri rrugë prej 55 miljesh.

Përplasja bëri që të dy të përplasen në tokë, derisa çiklisti humbi garën.

Si pasojë e këtij incidenti, gruaja pësoi lëndime të lehta, çiklisti pësoi lëndim të lehtë të kokës dhe u dërgua për trajtim në spital. /Telegrafi/

Continue Reading

Argëtim

Qëndroi ulur në akull 3 orë për të thyer rekordin Guinness (VIDEO)

Published

on

By

Një burrë lituanez vuri në provë qëndrueshmërinë e tij duke kaluar 3 orë e 1 minutë i zhytur deri në qafë në akull, për të thyer Rekordin Botëror Guinness.

Valerjan Romanovski e rrëmbeu rekordin Guinness për qëndrueshmërinë më të gjatë të kontaktit të plotë të trupit me akullin, duke u ngjitur në një enë qelqi të mbushur me kube akulli në sheshin kryesor në qytetin historik të Vilniusit në Lituani.

Përfaqësuesit e Guinness ishin në dispozicion për të monitoruar përpjekjen, e cila zgjati 3 orë e 1 minutë. Ata thanë se do të duhet pak kohë për ta verifikuar rekordin në fjalë.

Rekordi aktualisht mbahet nga entuziastja franceze e qëndrueshmërisë, Romaine Vandendorpe, e cila kaloi 2 orë e 35 minuta e zhytur në akull në dhjetor 2020.

Continue Reading

Aktuale