Connect with us

Sport

Dani Alves mund të nënshkruajë me City-n

Published

on

Manchester City raportohet se ka zgjuar interesim për mbrojtësin e krahut të djathtë, Dani Alves.

Futbollisti 35-vjeçari tashmë është lojtar i lirë pas mbarimit të kontratës me Paris Saint-Germain dhe nuk dëshiron të mbetet te francezët.

Theksojmë se lojtari kishte refuzuar para dy vjetëve një ofertë të majme të kampionit anglez duke zgjedhur të kalojë te kampioni i Ligue 1.

Globoesporte shkruan sot se trajneri, Pep Guardiola dëshiron të bashkohet me ish-lojtarin, me të cilin kishte arritur suksese të papara me Barcelonën.

Theksojmë se lojtari së fundi është shpallur kampion i Kupës së Amerikës me kombëtaren e Brazilit duke mposhtur në finale 3-1 Perunë.

Ndryshe, Alves është një ndër futbollistët më të trofeshëm në histori të futbollit duke fituar 50 tituj të ndryshëm me ekipet dhe kombëtaren. /Telegrafi/

Continue Reading

Sport

Boks: Nuri Seferi mundi hungarezin Tamas Laska me KO

Published

on

Ishte kjo fitorja e 42-të në boksin profesional

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, mbrëmë në luftën e tij të 52-të në boksin profesional mundi hungarezin Tamasa Laskan me nokaut teknik në raundin e dytë. Kjo fitore në Bad Wuldingen të Gjermanisë, ishte e 42-ta në karrierë, ndërsa ishte e rëndësishme për shkak se ishte një ndeshje rikthimi për “Tajsonin Shqiptar”, një rikthim të cilën e kërkonte edhe vet publiku i boksierit. Pas kësaj fitore Nuri Seferi gjithsesi se nuk do t’i thotë lamtumirë boksit por do të përgatitet fuqishëm për sfidat e radhës që e presin në vjeshtë. /KlanMacedonia/

Continue Reading

Sport

Luiza Gega pasi fitoi medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare: Më besoni, nuk e kisha te lehtë

Published

on

Luiza Gega arriti të merrte medalje ari në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, duke mbajtur lart flamurin shqiptar.

Gega fitoi medaljen e artë, teksa arriti edhe rekord kombëtar dhe mesdhetar në 3000 metra me pengesa, duke shkruar emrin e saj me gërma të arta në librin e historive.

Sigurisht jo gjithçka ishte e lehtë për ta, pasi siç shprehet vetë atletja shqiptare për “Panorama Sport” nuk ka mundur të komunikonte me trajnerin e tij , pasi kishte zhurma.

Luiza, u duk shumë “e thjeshtë” medalja këtë herë në raport me vështirësitë që keni hasur në kompeticione të tjera? Nuk ishte e thjeshtë, më besoni. Kisha një atlete tuniziane që ishte vërtetë e mirë. Natyrisht, unë e dija që isha favorite për të fituar, por nuk ka gjëra të thjeshta në sport. Jam në formë të mirë sepse kam punuar shumë dhe në mënyrë sistematike. Megjithatë, mund të kisha bërë diçka më mirë se kaq.

Në ç’kuptim?

Mund ta kisha shkurtuar edhe më shumë kohën. Unë kam fituar edhe në Lojërat Mesdhetare të Tarragonës. Këtë herë doja të kisha një kohë më të mirë se ajo që arrita, por e humba për gjysmë sekondi.

Çfarë ndodhi?

Gjatë garave të tilla e kam të rëndësishëm komunikimin me trajnerin sepse më tregon kohën gjatë gjithë garës. Këtë herë nuk e dëgjoja dot. Kishte shumë zhurmë, sepse në të njëjtën kohë që unë garoja kishte sportistë të disiplinave të tjera që po garonin dhe ishin sportistë vendës.

Publiku ishte shumë i ekzaltuar dhe kishte një zhurmë të tmerrshme. Nuk u koordinova dot me kohën sepse nuk e dëgjoja trajnerin. Më vjen keq për këtë, sepse as nuk arrija ta shikoja trajnerin ku ishte gjatë garës. Për koincidencë edhe tunizianët e kanë flamurin me ngjyra të kuqe. Shumica e njerëzve poshtë në pistë ishin me ngjyra të kuqe. U mërzita pak, por gjithsesi jam krenare për arritjen.

Çfarë objektivi keni tani?

Pas dy javësh do të garoj në kampionatin Botëror. Natyrisht, dua që të arrij në finale dhe të përmirësoj kohën time edhe këtej. Do të jetë e vështirë, sepse përveç dy kenianeve shumë të mira që garojnë për vendin e tyre, janë edhe dy keniane të tjera që do të garojnë me Kazakistanin. Nuk do të jetë e lehtë, por unë do të bëj maksimumin.

Po në Europian?

Europiani është pas një muaji e gjysmë. Shpresoj që gjërat të shkojnë mirë dhe jam besimplotë se edhe aty do të bëj mirë, por t’ia lëmë kohës.

Continue Reading

Sport

Mariano Diaz nuk dëshiron të largohet nga Real Madrid

Published

on

Përkundër minutazhës së pakët që pati në sezonin e kaluar, Mariano Diaz nuk e ka ndërmend të largohet nga Real Madridi.

Sipas asaj që raporton DarioAs, spanjolli është i gatshëm që të bëjë ulje page vetëm që të mos ndryshojë ambient, transmeton lajmi.net.

Ancelotti ia ka bërë me dije futbollistit se nuk do ta ketë zgjedhje të parë, por kjo duket se nuk po i pengon fare atij.

Që prej ardhjes së tij në Madrid, Diaz dështoi që ta gjejë formën më të mirë, duke vuajtur shumë në sulm, pa arritur ta gjejë vazhdimisht rrugën e rrjetës. /Lajmi.net/

Continue Reading

Aktuale