Connect with us

Lajme

Ftohet në polici motra e Sheqerim Çeka Ahmedit

Published

on

Policia e Kërçovës sot i ka çuar ftesë për tu paraqitur në polici, motrës së Sheqerim Ahmedit, i njohur ditëve të fundit si El Çeka i bombave. Çeka në mënyrë direkte akuzon kreun e BDI-së, Ali Ahmetin si porositës të këtyre akteve. Sipas tij, shqiptarët nuk e kanë zakon të maten me femra, prandaj i sugjeron Ahmetit që të ndalojnë këto gjeste që si ngjasojnë shqiptarit.

“Sot policia e Kërçovës ka shkuar në shumë shtëpi të miqve dhe shokëve të mi, por paskan çuar ftesë edhe për motrën time për tu paraqitur në polici sepse paska thyer ligjin pse ka bërë “like” një shkrim timin” – shkruan Sheqerim Çeka Ahmedi, përcjell in7.

Çeka porosit kreun e BDI-së që të mos merret me famijen e tij dhe ti lënë të qetë miqtë dhe familjarët e tij.

Çeka po shpërndan vazhdimisht në rrjetet sociale biseda të përgjuara, për të cilat thotë se janë nga paketa e “bombave” të Zoran Zaevit./in7.tv/

 

Continue Reading

Lajme

Idri Istrefi merr mbështetje edhe nga Samir Murtezoski kandidati i PDSH-së në Strugë

Published

on

Koalicioni për Strugën po shkon edhe më i sigurt. Rrugës sonë i’u bashkua edhe kandidati i PDSH-së, z. Samir Murtezoski njoftojn nga ASH-Strugë, përcjell in7

Kandidati i PDSH-së, Samir Murtezoski qëndron pas Idri Istrefit në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Murtezoski fton të gjithë përkrahësit e tij, por edhe të gjithë qytetarët tjerë që ta votojnë Idri Istrefin, si të vetmen shpresë për Strugën. Është koha që më në fund t’i thuhet stop Ramiz Merkos dhe keqpërdorimeve të shumta në Komunën e Strugës.

Faleminderit për mbështetjen!-theksojn nga ASH-Strugë/in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Eco Guerilla: Kërkojmë llogaridhënie nga Komuna e Tetovës dhe kryetarja Teuta Arifi

Published

on

Pse janë shpenzuar paratë dhe djersa e qytetarëve në kohë fushate për qindra militantë partiak që bëjnë fushatë për Teuta Arifin?

Ky është keqpërdorim i buxhetit të Komunës së Tetovës.

Me ndihmën e IRI-t dhe USAID-it u zbuluan qindra honorare që Teuta Arifi ka nënshkruar në kohë fushate. Kaluan disa ditë dhe Komuna e Tetovës vazhdon të heshtë. Kërkojmë llogaridhënje se si dhe pse janë paguar këta qindra njerëz.

Lista e plotë në statusin e Eco Guerilla:

Continue Reading

Lajme

Mickoski: BDI shkon në opozitë në Qytetin e Shkupit, shumica e re VMRO-ASH-AAA

Published

on

Fushata e zezë e LSDM-së ka dy qëllime, njëra prej tyre është që të ulet dalja në zgjedhje. Kështu tha kryetari i VMRO-së, Hristian Mickoski në emisionin debativ në TV SHENJA.

“Mendoj se populli e ka përmbi kokë, posaçërisht për kandidatin e LSDM-së, dhe jam i sigurt se në mënyrë masive do të dalin dhe ta votojnë Danellën. Dhe, qëllimi i dytë të shkaktojnë pasiguri të Danella ngase ajo asnjëherë nuk është marrë me zgjedhje dhe kjo është hera e parë. Por, për të dyja gjëra, vlerësimet që kanë bërë, do të jetë e gabuar dhe do të ju ndodh një humbje serioze”, u shpreh Hristijan Mickoski.

Mickoski tha se ata kanë shumicë në Këshillin e Qytetit të Shkupit.

“BDI do të jetë opozitë në Qytetin e Shkupit, shumicën e re e formon VMRO-ASH-AAA dhe Levica”, tha Mickoski.

Continue Reading

Aktuale