Connect with us

Lajme

Pollozhani e quan “avokati i dreqit”, Ixhet Memetin!

Published

on

Veprimtari Shpëtim Pollozhani ka akuzuar rëndë Avokatin e Popullit, Ixhet Memetin. Sipas Pollozhanit, Avokati i Popullit qënka shndërruar në “avokat të dreqit”, pasi nuk e kryen punën e tij në shërbim të qytetarëve.

“Në njërën nga bisedat e përgjuara që i publikoi Zaevi, dëgjohet ku Aliu i thotë sekserit të vetë nga Shkupi që të mos i lëshojë pe investitorit turk. ,,hiç më poshtë se 1000 euro për metër katror” . Merreni me mend. Një milion euro ryshfet vetëm për 1000 metra katrorë. Investitori turk nuk e pagoi haraçin dhe iku. Ai, investitori turk do të ndërtonte një objekt afarist, në të cilin do të siguronin bukën e gojës disa dhjetra familje, që do të pengonte edhe shpërguljen e disa dhjetra të rinj shqiptarë. A nuk është interes publik procedimi i kësaj bisede o ti, avokat i dreqit” – shkruan i revoltuar veprimtari Shpëtim Pollozhani, përcjell in7.

Pollozhani është Kryetar i Shoqatës së të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politik Shqiptarë dhe shpesh ka reaguar ndaj shkeljeve që u bëhen të drejtave të qytetarëve shqiptarë

Continue Reading

Lajme

Taravari: I shokuar nga sulmi kriminal në Gllogjan, shumë jetë të pafajshme e sidomos fëmijësh po na ikin këtë muaj!

Published

on

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, ka reaguar pas sulmit me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vrarë të paktën tre persona, përcjell in7.

Jam i shokuar nga sulmi kriminal ndaj autobusit që ndodhi në Gllogjan, ku ka edhe viktima, mesin e tyre nxënës shkolle.
Në këto çaste të rënda jam me familjarët e të vrarëve, duke u lutur për durim…
Pres që organet e rendit të zbardhin menjëherë këtë krim monstruoz!
Shumë jetë të pafajshme e sidomos fëmijësh po na ikin këtë muaj!
Zot na Mbro!, ka shkruar Taravari në Facebook./in7.tv/

Continue Reading

Kosovë

Reagon Kryeministri Albin Kurti për ngjarjen në Gllogjan

Published

on

Ka reaguar edhe Krzeministri i Kosovës , Albin Kurti lidhur me ngvjarjen e sontme që e tronditi Gllogjanin, ku mbetën të vrarë 3 perspna.

Ai shprehë ngushëllime familjarëve të viktimave, duke iu dëshiruar shërim të shpejtë të plagosurve, dhe fton policinë të mobilizohet me kapacitetet e saj të plota.

“Sonte u tronditëm nga lajmi për sulmin me armë zjarri ndaj autobusit me nxënës në Gllogjan të Deçanit. Sipas Policisë së Kosovës nga ky sulm kanë mbetur të vrarë tre qytetarë të vendit tonë, prej të cilëve dy nxënës.
Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve e shoqeve, që humbën më të dashurit në këtë sulm. Të plagosurit i dëshirojmë shërim të shpejtë.
Policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të mundësuar drejtësi”, theksoi Kurti.

Continue Reading

Lajme

Jovevski: Materialet e ADN-së nesër do t’u dorëzohen Prokurorisë bullgare

Published

on

Prokurori Publik I Maqedonisë së Veriu, Ljubomir Jovevski tha se nga instituti i mjekësisë ligjore kanë siguruar ADN-t e familjarëve të viktimave dhe ato materiale gjatë ditës së nesërme do të dorëzohen tek pjesëtarët e Prokurorisë së Bullgarisë dhe së bashku me këto materiale atyre do tu dorëzohet edhe materiali i dokumenteve që deri në këtë moment prokuroria i ka siguruar.

“Kolegët bullgar gjatë ditës së sotme arritën në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ne nga institute I mjekëses ligjore kemi siguruar AND-t e familjarëve të viktimave dhe ato materiale gjatë ditës së nesërme do të dorëzohen tek pjesëtarët e Prokurorisë së Bullgarisë dhe së bashku me këto materiale atyre do tu dorëzohet edhe materiali i dokumenteve që deri në këtë moment prokuroria i ka siguruar”, tha Jovevski.

Continue Reading

Aktuale