Connect with us

Lajme

Vijojnë dorëheqjet e funksionarëve të RDK-së, Gazmend Ristemi nga Agjencia për Rini dhe Sport ndjek Vesel Memedin!

Published

on

Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi ka paralajmëruar dorëheqjen e tij dhe të gjithë funksionarëve të partisë që ai drejton, nga pozitat të cilat i ushtrojnë në kuadër të Qeverisë. pas deponimit të dorëheqjes nga ana e Vesel Memedit, pas tij është dorëhequr edhe Gazmend Ristemi nga pozita e Zëvendës Drejtorit të Agjencisë për Rini dhe Sport.

” Të nderuar qytetar të R. Maqedonisë së Veriut, unë Gazmend Ristemi sot deponova dorëheqjen time të parevokueshme si zv.drejtor i Agjencionit për Rini dhe Sport. Këtë vendim e mora në konsultime me kryesinë e partisë së RDK dhe së bashku u dakorduam që të deponojmë dorëheqjet tona si funksionerë të po kësaj partie. Andaj përzemësisht ju faleminderoj për përkrahjen tuaj në 2 vite qeveri. Ne vazhdojmë edhe më të fortë sepse interesi i kombit është mbi gjithçka. Krenar me strukturën partiake të RDK-së ” – shkruan Gazmend Ristemi, tanimë ish zv. drejtor i Agjensië për Rini dhe Sport.

Largimi nga koalicioni qeveritar i Vesel Memedit dhe partisë së tij erdhi pas propozimeve të Kryeministrit Zoran Zaev për rikonstruim të Kabinetit Qeveritar, ku njëri prej të larguarve ishte pikërisht Suhejl Fazliu i RDK-së, i cili drejtonte Minsitrinë e Pushteti Lokal./in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale