Connect with us

Lajme

Nesër në Shkup, aktiviteti “Shkupi në hartën e Evropës”

Published

on

“Shkupi në hartën e Evropës”

Nga Sekretariati për Çështje Evropiane pranë Qeverisë së Maqedonisë së Veriut njoftojnë se gjatë ditës së nesërme, do të organizohet manifestim në kuadër të kampanjës “Bashkë drejt yjeve”. “Shkupi në hartën e Evropës” është motoja nën të cilën, nesë do të realizohen një sërë aktivitetesh.

“Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani së bashku me Zëvendës-Kryetarin e qytetit të Shkupit, Enver Maliqi, do të jenë nikoqir të përfaqësuesve të korit diplomatik dhe mysafirëve të tjerë, në ngjarjen nën organizimin e Sekretariatit për Çështje Evropiane, në të cilën, në kuadër të kampanjës “Bashkë drejt yjeve”, planifikohet shëtitje nëpër Çarshinë e Shkupit me udhëheqës turistik profesional, me të cilën do të promovohet  bukuritë e qytetit nën moton “Shkupi në hartën e Evropës””- njoftojnë nga Sekretariati për Çështje Evropiane.

Aktivitetet fillojnë prej orës 9 të mëngjesit para Info Qendrës së Sekretariatit për Çështje Evropiane, në sheshin qendror, ndërsa parashihet edhe shëtitje nëpër Çarshinë e vjetër të Shkupit./ in7.tv/

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale