Connect with us

Lajme

I doli emri në përgjimet e “Bild”, flet drejtori i lartë i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i befason të gjithë: E kisha për detyrë ta organizoja!

Published

on

Drejtori Arben Keshi, i cili është personazhi kryesor në përgjimet e publikuara sot nga gazeta Gjermane “BILD” ka folur për ‘dosja.al’.  Keshi, thotë se nuk ka lidhje me blerjen e votave në Dibër, ndërsa shumë prej përgjimeve thotë se nuk i mban mend.

“Nga ju po e marr vesh këtë që ka ndodhur. Kam qenë anëtar i asamblesë. Kam qenë tek zona ime. Në 2013 kam qenë i katërti në listë. Nga 2011 në 2017 nuk kam qenë në polici. Sot jam specialist i thjeshtë. Kanë qenë komunikime të 2016-ës. Kam qenë thjesht post politik për organizim politik. S’kam patur post në polici. S’kam patur pozicione. Nuk më kujtohet biseda me Sali Skurrën. E njoh, patjetër por nuk kam patur lidhje unë për lekë dhe për blerje votash.”-tha Keshi.

https://sot.com.al/politike/i-doli-emri-ne-pergjimet-e-bild-flet-drejtori-i-larte-i-ministrise-se-mbrojtjes-dhe-i

Continue Reading

Lajme

Të vetëm përballë Bdi-së? Ziadin Sela e zbulon nëse do të ketë një koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se është i gatshtëm të bisedojë me palët për zgjedhjet e ardhshme.

Sela tha se si fillim duhet të kuptojë nëse palët janë në të njëjtat interesa me Aleancën dhe më pas të punpjnë bashkarisht për ringritjen e këtij vendi.

“Jemi të gatshëm të diskutojmë”, u shpreh Sela./news33.tv

Continue Reading

Lajme

“Alternativa nuk ka mbajtur asnjë premtim” Sela: Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin

Published

on

Kryetari i ASH-së Ziadin Sela, mbrëmjen e sotme është shprehur se Alternativa sapo u bë me qeverinë nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë për luftën lundër korrupsionit dhe për shtetin e së drejtës.

Sela tha se shpreson që ata të dalin dhe të pranojnë që nuk kanë realizuar asnjë nga premtimet e dhëna.

“Pranohet qe ska realizuar asgjë. Shpresoj që ky subjekti tjetër të dalin dhe të pranojnë që skanë realizuar asgjë. Kanë heshtur dhe pijnë kafe me Ahmetin. Kanë qenë malipulatorë.”, tha Sela./news33.tv/

Continue Reading

Lajme

Ziadin Sela bën denoncimin e fortë: Qeveria rrogën e arsimtarëve e ndan për ushtarët partiak,kanë mundësi që të rrisin pagat

Published

on

Kryetari I ASH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, tha se nëpër objekte shkollore prodhohen sasi të mëdha të kriptovalutave ku kryesisht janë shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së.

“Çfarë masa ka marrë policia apo qeveria kur dihet që në masë të madhe prodhohen kriptovaluta në objekte shkollore. Bëhet fjalë për shkolla që drejtohen nga eksponentë të BDI-së”, tha Sela.

Continue Reading

Aktuale