Connect with us

Sport

Kombëtarja shqiptare/ Zbulohet data kur trajneri Reja do të publikojë listën zyrtare

Published

on

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2020-s, ndaj Islandës në trasnfertë më 8 qershor dhe ndaj Moldavisë, më 11 qershor në “Elbasan Arena”.

10 lojtarët që kanë përfunduar sezonin me klubet respektive janë grumbulluar për të ruajtur gjendjen e tyre fizike si edhe për t’u vëzhguar nga afër nga stafi teknik i ekipit kombëtar.

Ndërkohë që së bashku me to gjenden dhe tre emra të skuadrës së Partizanit, edhe pse Superliga ende nuk është mbyllur për të tjerat sepse për të kuqtë gjithcka është formalitet për dy ndeshjet e mbetura. Ata janë portieri Hoxha, mbrojtësi Trashi dhe mesfushori Telushi, ky i fundit grumbullohet për herë të parë në ekipin kombëtar.

Këtyre lojtarëve të Ekipit A i janë bashkuar dhe rreth 12 lojtarë të ekipit kombëtar shpresa, të cilët gjithashtu më datë 26 do të fillojnë grumbullimin e tyre zyrtar në Elbasan. Për të njëjtën arsye, se kanë përfunduar kampionatet respektive më shpejt, ata plotësojnë grupin duke zhvilluar seanca stërvitore deri diku më normale.

Trajneri Edi Reja do të mbyllë listën për dy ndeshje më datën 27 maj kur do të jetë dhe i gjithë ekipi i plotë për dy ndeshjet e ardhshme me Islandën dhe Moldavinë. Më pas, ekipi do të largohet drejt Frankfurtit ku do të qëndrojë për disa ditë për përgatitjet e fundit për ndeshjen e parë në trasnfertë.

Sa i përket ekipit Shpresa, ata do të zhvillojnë grumbullimin e tyre zyrtar me trajnerin Alban Bushi nga data 26 maj, për ndeshjen me Turqinë dhe dy miqësoret që do të zhvillojnë në Shqipëri me Uellsin.

Continue Reading

Sport

Autogoli më qesharak i javës shënohet në takimin Shakhtar – Real Madrid (Video)

Published

on

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në avantazh ndaj Shakhtarit.Ishte mbrojtësi, Sergi Krystov që realizoi autogol për ta kaluar Realin në avantazh në këtë duel, shkruan GazetaBlic Sport.

Rezultati aktual i takimit është 0-1.

Ja autogoli qesharak

V I D E O

Continue Reading

Sport

Ajax – Dortmund, formacionet zyrtareAjax – Dortmund, formacionet zyrtare

Published

on

Sonte zhvillohet derbi në grupin C të Ligës së Kampionëve.

Ajax dhe Borussia Dortmund do të ballafaqohen nga ora 21:00.

Të dyja ekipet kanë bilanc perfekt pas dy ndeshjeve të para dhe kanë nga gjashtë pikë të grumbulluara.

Pritet një përballje e zjarrtë sonte pasi të dyja skuadrat do të mudnohen të dalin në krye të tabeles.

Formacioni i Ajaxit: Pasveer, Timber, Alvarez, Gravenberch, Tadic, Antony, Mazraoui, Blind, Martinez, Haller, Berghuis

Formacioni i Dortmundit: Kobel, Hummels, Akanji, Brandt, Meunier, Witsel, Malen, Bellingham, Schulz, Reus, Haaland /Lajmi.net/

Continue Reading

Sport

Gjest i pahijshëm u Gjokoviqit, refuzon të tregoj të vërtetën!

Published

on

Novak Gjokoviq mund të heqë dorë nga objektivi për të fituar Grand Slam-in në Australian Open, pasi kreu i shtetit të Victorias vendosi që në këtë kompeticion të marrin pjesë vetëm tenistët që janë vaksinuar.

Tenisti serb nuk zbuloi nëse është vaksinuar apo jo, por deklaroi se e sheh si të tepruar gjykimin e njerëzve nga fakti nëse e kanë bërë apo jo vaksinën, ndaj u shpreh se do të vendosë shumë shpejt mbi pjesëmarrjen ose jo në Australian Open.

“E vërteta është se nuk e di nëse do të konkurroj, pasi situata nuk është e mirë.

Brenda 2-3 javësh do të marrim një vendim final. Më duket e tmerrshme që shoqëria të gjykon në bazë të një vaksine. Nuk dua të marr pjesë në një luftë mediatike dhe as nuk dua të tregoj nëse e kam bërë apo jo vaksinën”, deklaroi Gjokoviq.

Continue Reading

Aktuale